Azt biztos, hogy a Dragon Ball sorozatban Buu nagyon fura lény, egy tudós pedig elmagyarázta, hogyan létezhetne a valóságban.

2024.11.15. – Majin Buu (avagy magyarosan Bubu) a Dragon Ball történetében az egyik legerősebb ellenfele volt, bármelyik formáját is vesszük alapul. Egy nagyon különös lényről van szó, aminek legkorábban megismert változata Vegitához, vagy az Androidokhoz hasonlóan szintén végül a főhősök szövetségese lett, köszönhetően Herkulessel kötött barátságának. Nemrégiben a Dragon Ball hivatalos oldala összehívta a tudósokat, hogy megvitassák, milyen lenne Majin Buu a való világban, és hogyan létezhetne a rózsaszín lény, ha az anime világából a miénkbe ugrana.

Dragon Ball a valóságban

A Dragon Ball hivatalos honlapja megpróbált a végére járni annak, hogy vajon létezhet-e Majin Buu a mi világunkban, vagy sem, szóval beszéltek Hisashi Haga professzorral. Haga a Hokkaido Egyetem professzoraként dolgozik, és olyan területekre specializálódott, mint a sejtbiológia, a tumorbiológia, a biofizika és a regeneratív orvoslás. Majin Buu fiziológiájáról beszélgetve Haga elmondta, hogy Buu a nyálkagombák (slime mold) családjába tartozhat. A professzor szerint Buu képes apró darabokra osztani magát, és összeállni egy nagy Buu-vá. Ez megegyezik a sejtes nyálkagombák viselkedésével. A sejtes nyálkagombák mikroszkopikus méretű élőlények, egyenként nagyjából egy emberi hajszál szélességének tizedét teszik ki. Normális esetben minden sejt önállóan mozog, hogy táplálékot keressen.

Mennyire erős egy nyálkagomba?

„A nyálagombák nem igazán támadnak emberekre – vagy csillagharcosokra -, így nehéz megmondani, hogy mennyire erősek… De ha a nyálkagombák agresszív módon viselkednének, az elég nagy problémát jelentene. Ezek a gombák ugyanis mindenhol ott vannak, és rendkívül nehéz lenne megszabadulni tőlük. Azt hiszem, a kiirtásukra tett kísérlet csak egy Csillagharcos számára lenne lehetséges” – mondta Haga.

Makrofág!

A tudós azt is elmagyarázta, hogy Buu képességei miatt némileg olyan, mint egy makrofág, vagyis egyfajta fehérvérsejt, ami megöli a körülötte lévő organizmusokat.

„Amikor a makrofág sarokba szorít egy ellenséget, felszívja azt, majd kiválasztja a testéből, és közben megváltoztatja a saját megjelenését. Miután ez megtörtént, elmegy a máshol várakozó erősebb immunsejthez, és jelenti, hogy milyen ellenséget talált. Aztán a sejtek akcióba lépnek. Visszatérve Buu-ra, amikor elnyeli az ellenségeit, megváltozik a külseje és a ruhája. Ez nagyon emlékeztet a makrofágokra.”

Mi is Bubuk lehetünk

Végül a professzor még azt is kifejtette, hogy fejlett technológia segítségével a jövőben lehetséges lehet, hogy az embereket Buu-szerű lényekké alakítsák át.

„Szerintem ez nem lehetetlen. Shinya Yamanaka, a Kiotói Egyetem professzorának indukált őssejtek (iPS-sejtek) kutatása tulajdonképpen erről szól. Kutatásai szerint lehetséges, hogy az átalakult sejtek visszatérhetnek korábbi állapotukba. Lehet, hogy nehéz lenne olyan gyorsan átalakulni, mint Buu, de ha ez egy rendkívül lassú változata lenne Bubu átalakulásnak, akkor szerintem az emberek képesek lehetnek rá.”

Gondolom azért a legtöbb Dragon Ball rajongó nem Bubuvá szeretne változni, hanem mondjuk Super Csillagharcossá. Nem így van?

Ezt láttad?

7 játék, amit előre utáltak az emberek, pedig kiválóan sikerültek

×