Rájár a rúd a Ubisoftra - már a játékosok is beperlik a kiadót
Ömlik a szarcunami a Ubisoft nyakába, most például már a játékosok is perlik a francia kiadót.
Ömlik a szarcunami a Ubisoft nyakába, most például már a játékosok is perlik a francia kiadót.
Ömlik a szarcunami a Ubisoft nyakába, most például már a játékosok is perlik a francia kiadót.
2024.11.12. – Annyi biztos, hogy manapság nem unatkozhatnak sokat a Ubisoft vezetőségi ülésein Yves Guillemoték, akik a részvényesek acsarkodása után nemcsak egy nagy eséllyel az Európai Bizottság előtt is megfuttatott petíciót, hanem egy játékosok által indított pert is a nyakukba kapnak.
Utóbbi kettő osztozik az okokon: sokaknak nem tetszik, ahogyan a franciák halálra ítélték a The Crew-t, aminek úgy kapcsolják le a szervereit, hogy a versenyjátékkal azután már az sem tud játszani, akinek lemezes változatban van meg. A játékot anno teljes áron vesztegette a Ubi, a tartalmasabb kiadást pedig még annál is drágábban, több tízezer forintért lehetett csak megvenni, így némileg jogos a felháborodás, hiszen ezidáig nem volt jellemző, hogy még a fizikai példánnyal rendelkező játékosokat is megfosztják attól, amiért egyszer már fizettek.
A Ubisoft most emiatt két csoportos kaliforniai perrel kell hadba szállniuk a bíróságon, amiben úgy jellemezték a kiadó tettét, mint azt a flippergyártót, aki bemegy a házadba és kibelezi a játékgépet, ami így gyakorlatilag egy porfogó marad csupán. A benyújtott vádiratokban hozzáteszik, hogy a Ubisoft átverte a fogyasztókat, amikor azt állították, hogy valóban megvásárolják a The Crew-t, ha lemezes formában neveznek be rá – a valóság ezzel szemben ugyanaz, mint a digitális formátum esetében: csak egy licencet béreltek, illetve abban sem állítottak valósat, hogy a játék telepítéséhez és futtatásához szükséges összes fájl a lemezen van – mindezzel pedig a Ubisoft megsértette a Kaliforniában érvényes fogyasztóvédelmi törvényeket.
Mindezzel párhuzamosan is zajlik ám az élet; szintén Kaliforniában elutasították a játékosok azon kérelmét, hogy a kiadók kötelező jelleggel offline móddal orvosolják a fent vázolt problémát, ugyanakkor Gavin Newsom kormányzó nemrég egy olyan fogyasztóvédelmi törvényt iktatott be, amely előírja a digitális áruházaknak, hogy jól láthatóan tüntessék fel, hogy egy játékot a vásárló valójában nem megvesz, hanem csak bérel. A Steam például már el is kezdte alkalmazni ezt. A másik oldalon pedig a Ubisoft is visszavonulót fújt… félig, és bejelentette, hogy a többi még megvásárolható The Crew a szerverek leállása után is játszható marad mindenki számára.
Ezek a legjobb monitorok Xbox-hoz és PlayStation-höz 50 ezer forint alatt