Íme a pillanat, amely örökre megváltoztatta a Counter-Strike-ot
A Counter-Strike: Global Offensive első hónapjaiban még nem is voltak skinek a játékban. Ez azonban gyorsan megváltozott.
A Counter-Strike: Global Offensive első hónapjaiban még nem is voltak skinek a játékban. Ez azonban gyorsan megváltozott.
A Counter-Strike: Global Offensive első hónapjaiban még nem is voltak skinek a játékban. Ez azonban gyorsan megváltozott.
2024.09.30. – A Counter-Strike első, teljes kiadását 2000-re datálhatjuk. Ezt megelőzően már több béta verziót is próbálgathattak a játékosok, de a Half-Life modként indult FPS lövölde hivatalosan 2000. novemberében indult világhódító útjára. Mi sem mutatja jobban a jelentőségét ennek, hogy bizony a Steam is a játéknak köszönheti a megszületését. A Counter-Strike egy-egy nagyobb frissítése hatalmas gondokat okozott. A patchek letöltése és telepítése akár napokra is képes volt megbénítani a játékot. A Steam 2003-as megjelenése pedig erre nyújtott gyógyírt.
A Counter-Strike azóta több verziót is megélt. 2004-ben debütált a Counter-Strike: Source, majd 2012-ben a Counter-Strike: Global Offensive. A következő verzióra több mint 11 évet kellett várni, éppen egy éve, 2023 szeptemberében jelent meg hivatalosan a CS2. A skinek minden éra életében meghatározóak voltak, ám sokáig csak külsős, modifikációk formájában találkozhattak ezekkel a játékosok. A Valve azonban résen volt, a CS:GO megjelenése után realizálta, hogy bizony ebben a piacban irgalmatlan nagy (pénzügyi) potenciál lehet.
Akik későn csatlakoztak be a CS:GO életébe, azok talán nem is tudják, hogy az első pár hónapban nem voltak skinek a játékban. A Valve 2013 augusztusában élesítette a Counter-Strike Global Offensive Arms Deal nevet viselő frissítését. Talán akkor még nem is sejtették, hogy micsoda lavinát indítottak el. A Steam raktárrendszerét segítségül hívva a játékosoknyithatnak, vehetnek, vagy épp cserélhetnek különféle fegyver, kés, kesztyű vagy épp ügynök skineket. Ezek értékét nagyrészt a közösség határozza meg, hiszen a nem annyira jól kinéző skineket vagy a kevesebbszer használt fegyvereken helyet kapó textúrákat egyértelműen olcsóbban szerezhetjük be.
4,065 days ago today NiP was at Valve’s HQ and clicked the button to launch the CSGO Arms Deal Update.
This single click created a +$3.7 Billion item economy that now generates Valve millions of dollars a month. pic.twitter.com/54aKXeE2Il
— Pricempire.com (@pricempire) September 30, 2024
A fenti videóban ezt a pillanatok örökítette meg valaki. Több mint 4000 napja a Valve főhadiszállásán a NiP, azaz a Ninjas In Pyjamas csapata nyomhatta meg azt a bizonyos piros gombot, mely elstartoltatta az Arms Deal frissítést. Egyetlen egy kattintás kellett, hogy egy közel 4 milliárd dolláros piac épüljön ki a skinek köré, mely manapság is több millió dollárt hoz a Valve konyhájára.
Visszafogott idomok: Amerika miatt kap cenzúrát a japán manga, anime és a videojáték