Ezért érződik laggosabbnak a Counter-Strike 2 a CS:GO-hoz képest
A Counter-Strike 2 lassan egy éves évfordulóját ünnepelheti. A fejlesztők előtt azonban nagy út áll még, messze nem hibátlan a játék.
A Counter-Strike 2 lassan egy éves évfordulóját ünnepelheti. A fejlesztők előtt azonban nagy út áll még, messze nem hibátlan a játék.
A Counter-Strike 2 lassan egy éves évfordulóját ünnepelheti. A fejlesztők előtt azonban nagy út áll még, messze nem hibátlan a játék.
2024.09.08. – A Counter-Strike 2 napokon belül már az első születésnapját ünnepelheti. A játék első változatai már közel másfél éve, 2023 márciusában debütáltak. Ezt követően egy bő fél éves, viszonylag zárt teszt vette kezdetét. 2023 augusztusában kicsit lazított a Valve, de a klasszikus értelemben vett megjelenést 2023 szeptemberének végére datálhatjuk. Zárt teszt ide vagy oda, messze nem hibátlan még a játék most sem. A fejlesztők szinte hetente jelentkeznek kisebb-nagyobb frissítésekkel, de lesz még dolguk rendesen. Sokan úgy gondolják, hogy a CS:GO sokkal jobb volt.
A legnagyobb különbség a motorváltoztatás után a sub-tick rendszer bevezetése volt. A Counter-Strike 2 lelkét a ticknél rövidebb frissítési ütem adja, ez a sub-tick. A szerver korábban diszkrét időintervallumokban (64 vagy 128) értékelte ki a világot. A Counter-Strike 2 ticknél rövidebb frissítési architektúrájának köszönhetően a szerverek ismerik a pontos pillanatot, amikor a játékosok megkezdenek egy mozgást, leadnak egy lövést vagy gránátot dobnak. Ennek eredményeképp, a tick rate-től függetlenül, a mozgásod és lövéseid jobbnak érződnek majd, a gránátjaid pedig mindig ugyanúgy érnek földet. Legalábbis a fejlesztők ígére alapján.
/u/Forsaken-Guitar-7322 followed @AleksibCSGO‘s advice and shot a bot in CS2 and CS:GO, using a camera recording at 480fps to compare the delay in animation response
Anyone could tell there was a difference, but just how much is… ridiculous pic.twitter.com/7F0D8OF9t9
— Danish Allana (@Nohte) September 7, 2024
A fenti videóban egy CS:GO és egy Counter-Strike 2 ölést hasonlított össze a szerző. 480 FPS-es kamerával vette fel az eseményeket, a kattintás pedig szintén programozott volt. Hibátlanul leolvasható a videóban, hogy a Counter-Strike 2-ben mennyivel lassabban ad visszajelzést a találatról a játék, így túl lassúnak és elcsúszottnak, azaz delay-esnek tűnik sokak számára. Valós szervereken egy kicsit kevesebb a különbség, mint botok ellen, ám a hozzászólások alapján ott is érezhető és mérhető a differencia. Nagy eséllyel nem csak az öléseknél tapasztalhatunk ilyen különbségeket. Ez alapján a játékosok kritikája teljesen jogosnak tekinthető. Remélhetőleg a Valve mérnökei dolgoznak már valamilyen megoldáson, igény az lenne rá.
Így frissítheted pillanatok alatt az ÖSSZES programod Windowson