Kutatás: a CSÚNYA emberek többet videojátékoznak, a vonzóbbak nem érnek rá
Jó hír, hogy nem lesz kevésbé vonzó valaki, csak azért, mert sokat játszik, de azért nagyon el kell gondolkodnunk az önértékelésünkön.
Jó hír, hogy nem lesz kevésbé vonzó valaki, csak azért, mert sokat játszik, de azért nagyon el kell gondolkodnunk az önértékelésünkön.
Jó hír, hogy nem lesz kevésbé vonzó valaki, csak azért, mert sokat játszik, de azért nagyon el kell gondolkodnunk az önértékelésünkön.
2024.08.21. – Felmérték, és egyértelműnek látszik, hogy a csúnyább emberek többet játszanak, ami nyilván a nagyobb fokú introvertáltságnak tudható be. Aki viszont a külseje miatt marad a négy fal között a képernyővel, nem feltétlenül lesz csúnyább – inkább az van, hogy eleve nem tartja vonzónak magát, és ez eredményezi a magasabb játékidőt. Az amerikai Add Health Study hosszútávú adatokat elemezve jött rá, hogy ok-okozati kapcsolat van a jó megjelenés és a kevesebb gaming között:
ha valaki vonzóbbnak érzi magát, csökken a játékra szánt órák és napok száma.
A felmérést amerikai tinédzserek és felnőttek körében végezték, de a tanulságok ettől még lehetnek egyetemesek. A tizenévesek az ébren töltött idejük 2,6, míg a 18 év felettiek 2,7 százalékát fordítják játékra – mutat rá a tanulmány. Az adatok azt mutatják, hogy a vonzóbb felnőtteknek több közeli barátjuk van, ezért számukra a játék kevésbé érdekes időtöltés, és kevesebbet is foglalkoznak vele. A vonzó tinédzserek szintén kevésbé hajlamosak játszani, míg a kevésbé vonzó tinik, akik játszanak, több időt töltenek gaminggel, mint más játékosok. Hasonló tendencia figyelhető meg a felnőtteknél is: a vonzóbbak kevesebb időt töltenek videojátékokkal, ha játszanak egyáltalán.
Fontos kiemelni, hogy ezek az összefüggések nem azért állnak fenn, mert a videojátékozás negatív hatással van a megjelenésre. Inkább az látszik igazolódni, hogy a vonzó külső befolyásolja a videojátékkal töltött időt (nem pedig fordítva). Ez a felfedezés azt sugallja, hogy a személyes jellemzők, mint például a fizikai vonzerő, jelentős szerepet játszanak a játékkal kapcsolatos szokások kialakításában. Természetesen különféle elméleteket is lehet gyártani arról, hogy a vonzó embereknek miért van kevesebb idejük a játékra. Az egyik legvalószínűbb magyarázat az, hogy a jó megjelenésűek számára magasabb az „alkalmi költség” – vagyis
több lehetőségük van szociális interakciókra, ami előnyt jelent a szabadidős tevékenységek terén.
Az eredmények rávilágítanak arra, hogy a fizikai vonzerő fontos szerepet játszhat a szabadidős tevékenységek és életmódbeli döntések alakításában. Az, hogy a kevésbé vonzó emberek nagyobb valószínűséggel játszanak videojátékokkal, felveti annak a szükségességét, hogy figyelmet fordítsunk azokra, akik külső megjelenésük miatt hátrányosabb helyzetben vannak. Ez a kutatás egy új perspektívát nyit a digitális korban, hiszen segít megérteni, hogy hogyan befolyásolja a szépség a szabadidő eltöltésének módját, illetve hogyan alakítja az egyén társadalmi és gazdasági helyzetét. Az eredmények különösen érdekesek, mert rávilágítanak arra, hogy a vonzerő hatással lehet arra, milyen mértékben veszünk részt digitális szórakozásban.
Valóban koszosak a gamerek? – Felmérték a higiéniai szokásainkat