A Steam profilok szintjei a legtöbb felhasználók nem érdeklik. Vannak azonban olyan játékosok is, akik versenyeznek ilyen téren is egymással.

2024.08.12. – A Steam manapság kis túlzással minden gamer számítógépén ott figyel. Vannak olyan elvetemült rajongók is, akik meg sem vesznek egy játékot, ha kizárólag egy másik (Epic, GoG, Battle.net stb.) áruházban érhető el. Néhány kiadó megpróbálkozott saját áruházzal, de végül mindenki visszatért a Valve felületére, mert egyszerűen így több játékoshoz eljuthatnak. Ide sorolhatjuk például az EA-t vagy az Activisiont is. 2024-ben az EA Play már Steamen is vásárolható, ahogy bizony a Call of Duty játékokhoz sem kell feltétlenül használni az Actitivision-Blizzard kliensét.

Videojáték -> Esport -> Fogadás. Tippelj meccsekre és nyerj az Unibeten kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés! Regisztrálj! (x)

A Steam első kiadása 2003 szeptemberében startolt el, az első teljes változatot pedig 2004 júliusára datálhatjuk. A Steam megjelenésének előzménye az volt, hogy a Valve fejlesztői számára komoly problémákat okozott a Counter-Strike frissítése. Egy-egy frissítés letöltése és telepítése napokra is képes volt tönkretenni a játékot. A Valve ezért a fejébe vette, hogy készít egy dedikált klienst, mely segít a játék automatikus frissítésében, de csalás és kalózkodás elleni védelmekkel is rendelkezik. A többi pedig azóta már történelem.

Valaki közel 100 millió forintot fizetett, hogy a Steam királya lehessen

A Steam felhasználóknak van egy szintje, melyet egy számmal ellátott kis ikon jelez a profilon. Ezzel az átlagos felhasználók nem igazán törődnek, általában 30-40 körül meg is állnak. Ezt több módon is lehet fejleszteni, például játékok vásárlásával, de a gyűjthető kártyákból kirakott kitűzők is remek szolgálatot tesznek, illetve az időszakos Sale-ek mini eseményei is jól tudják tornászni a szintet. Egészen augusztus elejéig egy St4ck nevet viselő, 5101-es szinttel rendelkező játékos volt a Steam ura, ám ez megváltozott. Egy stasik névre hallgató felhasználó előzte meg, aki augusztus nyolcadikáig közel 255 ezer dollárt, azaz 81 millió forintot költött a szintlépésekre. A bejegyzésünk megszületésének pillanatában (08.12.) már közel 6000-es szintnél jár, így a 100 millió forintos költekezési határt is átléphette, hogy övé legyen a legmagasabb szinttel rendelkező Steam fiók. A hírnéven kívül egyéb előnnyel nem jár az elsőség, így bizony ez szó szerinti pénzégetésnek tekinthető.

Ezt olvastad már?

Valóban koszosak a gamerek? – Felmérték a higiéniai szokásainkat

×