Ezért nem éri meg trükközni: most az Nvidia miatt fagynak ki a Windows-ok
Az Nvidia új utasítást használ a friss driverekben. Ez papíron nem okozna gondot, ám a Windows felhasználók szeretnek kerülőutakon járni.
Az Nvidia új utasítást használ a friss driverekben. Ez papíron nem okozna gondot, ám a Windows felhasználók szeretnek kerülőutakon járni.
Az Nvidia új utasítást használ a friss driverekben. Ez papíron nem okozna gondot, ám a Windows felhasználók szeretnek kerülőutakon járni.
2024.08.05. – A Windows 11 lassan 3 éve jelent meg. Nem titok, hogy a rendszer fogadtatása nem volt a legkellemesebb. A Microsoft jócskán feltornázta a hardveres követelményeket. Olyan, még 2024-ben is használhatónak számító processzorok kerültek le a listáról, mint a Ryzen 1000 széria vagy a 8. generációt megelőző Intel Core CPU-k. Ezt pedig tovább fejelte a cég a SecureBoot és TPM 2.0 szabványok támogatásának ellenőrzésével. A videokártya sem mindegy már, a DirectX 12 támogatás alatt papíron nem érdemes próbálkozni.
A felhasználókat sem kellett félteni. Már az első napokban felbukkantak olyan megoldások, melyekkel ki lehetett játszani a Windows 11 védelmét. Manapság pedig ezt gyakorlatilag egy kattintással el lehet végezni bizonyos programokban. Igen ám, de ez nem várt hátrányokkal járhat. Hiába sikerült átverni a Windowst, ha közben játékok, alkalmazások külön is ellenőrzik a TPM 2.0 vagy épp SecureBoot feltételt. Kiváló példa erre a Valorant, mely el sem indul a trükközve feltelepített rendszereken. Ez a lista pedig minden bizonnyal tovább fog bővülni az elkövetkezendő hónapokban, években. Úgy tűnik, ezúttal az Nvidia döntött így.
Az elmúlt időszakban egyre több felhasználó jelezte, hogy valami nem stimmel az Nvidia új illesztőprogramjaival. Legyen szó Windows 10 vagy 11 masinákról, kifagyások, újraindulások és az ikonikus Kék Halál jellemezte a masinákat a telepítés után. Hamar kiderült, hogy egy tudatos döntés eredménye ez.
Az 555-ös verziótól kezdődően a driverek egy „POPCNT” nevet viselő utasítást is alkalmaznak. Papíron ezt minden olyan processzor támogatja, melyre Windows 10 vagy 11 kerülhet. A valóságban azonban rengeteg felhasználó használja ezeket a rendszereket olyan gépen is, melyben régi processzor található. Ilyen lehet például a Core 2 Duo család vagy korábbi generációk. Az automatikus frissítést követően azonban ezeken a gépeken komoly hibajelenségek ütik fel a fejüket, hiszen a driver azt feltételezi, hogy szabadon használhatja a fentebb említett utasítást. Éppen az ilyen dolgok miatt nem éri meg trükközni a Windows telepítéssel, hiszen sosem tudni, hogy mikor üthet vissza. A rendszert csökkentett módban indítva meg lehet szabadítani az 555-ös vagy újabb drivertől, az azt megelőző verziókat pedig bátran használhatják a nem támogatott CPU-k tulajdonosai is.
Forrás: PCFórum
Hazánk videojátékokban – Így ábrázolják a magyar embereket a fejlesztők