8 George R.R. Martin történet, amiből még film vagy sorozat készülhet
Miközben mindenki árgus szemekkel figyeli, hogy hogyan zárja le a Max a Sárkányok háza 2. évadát, mutatjuk, az író milyen műveit adaptálhatják még.
Miközben mindenki árgus szemekkel figyeli, hogy hogyan zárja le a Max a Sárkányok háza 2. évadát, mutatjuk, az író milyen műveit adaptálhatják még.
Miközben mindenki árgus szemekkel figyeli, hogy hogyan zárja le a Max a Sárkányok háza 2. évadát, mutatjuk, az író milyen műveit adaptálhatják még.
2024.08.01. – George R.R. Martin legismertebb munkája A tűz és jég dala című regényfolyam, amelyből a népszerű HBO sorozat, a Trónok harca készült, és érdekes módon még két kötet hátra van belőle. A Max jelenlegi legnagyszabásúbb műsora, a Sárkányok háza szintén az ő egyik könyve, a Tűz és vér adaptációja. Ez a könyv a Targaryen-ház történetét meséli el Westerosban, többszáz évvel a Trónok harca eseményei előtt. A Sárkányok háza különösen a Targaryenek belső konfliktusaira, például a Targaryen polgárháborúra, a Sárkányok táncára összpontosít, amely a dinasztia két ágának véres és pusztító harcát ábrázolja a Vastrónért.
Ezekből a fantasy történetekből elég nyilvánvaló, hogy George R.R. Martin minden sora aranyat érhet, és számos más művet is írt, amelyek egyáltalán nem, vagy csak lazán kapcsolódnak Westeros világához, de még egyiket sem filmesítették meg. A teljesség igénye nélkül, mi ezeket a sztorikat tolnánk oda a Max, vagy más streaming szolgáltató elé, hogy érdemes lenne filmmé, esetleg sorozattá fejleszteni:
George R.R. Martin 1974-es novellája egy sötét, érzelmes sci-fi, ami egy távoli bolygón játszódik. Itt az emberek és a shkeen nevű idegen faj egyedei békésen élnek együtt. A történet középpontjában Robb és Lyanna, két telepatikus képességekkel rendelkező nyomozó áll, akik egy rejtélyes vallási szekta titkait próbálják megfejteni. Ahogy egyre mélyebbre merülnek a shkeenek ősi rituáléiban, Lyanna lelke és elméje megrendítő átalakuláson megy keresztül. Az állapota a szerelem és a halál határait feszegeti.
A szerző első regénye, ami 1977-ben jelent meg. Lenyűgöző sci-fi regény, ami a távoli Worlorn bolygón játszódik. A planéta lassan elsötétedik, hiszen távolodik a napjaitól, és ez a folyamat előbb-utóbb a végzetét jelenti. A történet középpontjában Dirk t’Larien áll, aki egy régi szerelme, Gwen Delvano hívására érkezik a haldokló bolygóra, de a nő már egy másik férfi, Jaan Vikary jegyese. A regény a karakterek bonyolult érzelmi kapcsolatait, a becsület, szerelem és árulás témáit járja körül, egy elhalványuló világgal a háttérben.
1983-as regény, sötét és misztikus thriller, ami távolabb nem is állhatna a Trónok harca univerzumától. A ’60-as és ’70-es évek rockzenei világában játszódik. A történet a legendás rockzenekar, a Nazgûl körül forog, amelynek frontemberét brutálisan meggyilkolják. Húsz évvel később a banda menedzsere is rejtélyes körülmények között hal meg, ami egy volt zeneipari újságírót, Sandy Blair-t hátborzongató nyomozás megkezdésére ösztönzi. George R.R. Martin mesterien ötvözi a rock’n’roll kultúrát a természetfeletti elemekkel, miközben a kor politikai és társadalmi kérdéseit is boncolgatja.
1982-ben megjelent regény, ami egy izgalmas alternatív történelmi fantasy. A helyszín és korszak a Mississippi folyó, az 1880-as években. A történet egy különleges hajóról szól, amit az ambiciózus üzletember, Abner Marsh irányít, de egy rejtélyes, vonzó idegen, Joshua York megvásárolja. Ahogy az új tulajdonos titokzatos tervei egyre sötétebb tónust vesznek, Marsh ráébred, hogy York nem csupán haszon reményében vásárolta meg a hajót, hanem valami sokkal félelmetesebb célért. A regény az erőszak, a politikai intrikák és a vámpírok világában bontakozik ki, egyedi keverékét alkotva a klasszikus gótikus horrornak és a történelmi fikciónak.
Martin és Lisa Tuttle közösen írt regénye, amely 1981-ben jelent meg. Lenyűgöző sci-fi történet, egy olyan világban, ahol az emberek hatalmas szárnyakat használnak, hogy átrepüljenek az égen. A cselekmény fókuszában Maris, egy fiatal nő áll, aki meg akarja változtatni a repülő társadalom merev hierarchiáját. A történet egyedi világépítése és karakterábrázolása révén mélyebb társadalmi és politikai kérdéseket képes feszegetni, amitől sokak számára könnyen átélhetővé válik.
Ez elméletileg egy gyerekkönyv, de nem a Bogyó és babóca ártatlanságával. Az 1980-ban megjelent varázslatos, sötét mese, egy fiatal lányról szól. Adara különleges kapcsolatot ápol egy jégsárkánnyal, ami védelmet és erőt nyújt számára. Az epikus fantasy elemek és a gyermeki felfedezés kombinációja különleges élmény, és már hordozza Martin sötét, misztikus irói világának stílusjegyeit.
Kakukktojás, mert Gyilkos űrhajó címmel készült belőle egy tévésorozat (lenti kép), ám sajnos befejezetlenül maradt, így a teljes történetet soha nem filmesítették meg. Érdemes lenne. George R.R. Martin sötét sci-fi thrillere a jövőben játszódik, egy űrhajón, a Nightflyeren, amit titokzatos és veszélyes küldetésre indítanak. A főszereplő egy csapat tudós, akik próbálnak felfedezni egy távoli, idegen civilizációt, de hamarosan rájönnek, hogy már a hajón rejtőző szörnyű titkok és a legénység közötti feszültségek is az életükbe kerülhetnek, pedig még oda sem értek az ismeretlenbe. Az izgalmas és hátborzongató történetben 1985-ben készült, de a szerző már ebben mesél a mesterséges intelligencia veszélyeiről, miközben pszichológiai horror elemeket kever klasszikus sci-fivel.
Ez egy novelláskötet, ami a különc űrutazó Haviland Tuf kalandjait követi nyomon. Főhősünk egy magányos és zord férfi, aki hatalmas, biotechnológiai megoldásokkal repülő űrhajón utazik. A járművet a saját céljaira használja: élőlényeket tenyészt rajta, amelyekkel aztán bolygókat formálhat át. Az epikus történetek Tuf etikai dilemmáit és a galaxis különböző civilizációival való kapcsolatát mutatják be, ötvözve a sötét humort és a filozófiai mélységet. Oltári lenni sorozat formájában látni.
Bár ez a 8 regény, novella vagy történetgyűjtemény sem semmi alapanyag, akad még rajtuk kívül is bőven George R.R. Martin mű, amire lecsaphatnának a streaming szolgáltatók és filmstúdiók – a videojáték-fejlesztőkről nem is beszélve. Akármennyire szeretjük (még ha az utolsó évad kissé meg is nehezíti) a Trónok harcát vagy a nagy bőrszárnyait még mindig csak bontogató Sárkányok házát, a szerző Westeroson kívüli művei is nagyobb figyelmet érdemelnének. Reméljük, hogy a világépítésben, komplex karakterek megalkotásában, eredeti történetmesélésben és fantasy tematikában kétségkívül zseniális Martintól még sok adaptációt láthatunk a képernyőn!
Videojáték a börtönben: van, hogy a rabok is játszhatnak, de nem akármit