Az ergo király is eldobta a kábeleit - Glorious Model D Wireless egér teszt
Egy évvel a MOW megjelenése után megérkezett a D vezeték nélküli változata is.
Egy évvel a MOW megjelenése után megérkezett a D vezeték nélküli változata is.
Egy évvel a MOW megjelenése után megérkezett a D vezeték nélküli változata is.
2019 májusában olyan lavinát indított el az addig leginkább billentyűzet és egérkiegészítőkkel foglalkozó Glorious PC Gaming Race melyre talán még ők maguk sem számítottak. Bemutatták a Model O névre hallgató egerüket, mely igazi világsiker lett. Nem véletlenül! Végre olcsón hozzájuthattunk egy kiváló szenzorral ellátott pehelykönnyű egérhez. Előtte is léteztek hasonló modellek, de azokat addig csak sokkal drágább árcédulával felvértezve találtuk meg a boltok polcain. Aztán később persze a többi gyártó is csatlakozott hozzájuk, manapság szinte nincs is olyan neves cég, akinek ne lenne könnyű, „lyukacsos” egere. Azóta több verzióval is jelentkezett a cég, a „D” szériában az ergonomikus egerüket köszönthetjük, a „-” előtaggal ellátott egerekben, pedig az O és D kisebb változatait. Természetesen ők sem maradhattak ki a vezetéknélküli őrületből, tavaly meg is jelent a Model O Wireless.
Ezúttal a D változat dobta el kábeleit, nézzük is meg, hogy hogy sikerült!
A csomagolás a gyártótól megszokott sima doboz maradt, az SPC Gearen kívül úgy néz ki senki sem mer letérni a klasszikus útról. Minek is változtatnának a megszokott dolgokon, főleg ha elég kellemes design elemekkel tele tudják pakolni. A csomag tartalma már egy fokkal izgalmasabb, hiszen egy vezetéknélküli egérnél már több dologra számíthatunk. Nézzük is, hogy mit találunk a dobozban:
Ha valaha találkoztál már a Model D-vel, akkor nagy meglepetés nem fog érni. Az egér elég nagy méretű, így leginkább a közepes vagy annál nagyobb tenyérrel megáldott játékosoknak lehet jó választás. Palm fogásra is tökéletesen alkalmas lehet az ergonomikus kialakítása miatt, az oldalsó gombok is a szokásos bal oldalon kaptak helyet. Hiába a Wireless kivitel, sikerült megőrizni a 69 gramm környéki súlyt a vezetéknélküli modellnél is, ráadásul úgy, hogy a fő gombokon található lyukak el is tűntek. Az RGB kedvelőknek is jó hírekkel szolgálhatunk, természetesen maradt a LED csík az egér oldalain és a görgőn. Az egér alján találhatjuk a ki/bekapcsoló gombot és a DPI értéket jelző LED-et.
Az egéren 6 programozható gomb található, a szokásos 5 gombon kívül (jobb/bal főgombok, oldalsó két gomb és görgő) egy DPI kapcsolót is találunk a görgő alatt. Természetesen akár ehhez is hozzárendelhetünk majd a szoftverben egy általálunk preferált másik funkciót is. Ha már gombok! A cég szakított a korábbi Omron kapcsolókkal és a Kaihl céggel együttműködve egy saját kapcsolót kapott a periféria. Ezeket 80 millió kattintásra hitelesítették, érzetre szinte megegyeznek az Xtrfy MZ1-ben megtalálható GM 8.0 kapcsolókkal, határozottan jó lépés volt a cégtől. A görgő is kiváló, érezhetőek az egyes lépések, jó a nyomáspont, a gyárban pedig jobban odafigyeltek az alkatrészek kenésére (lube), így remélhetőleg nyikorogni sem fog.
A sima Model D verziót is több kritika érte annak idején az anyagminőséget, felépítést tekintve. Ám ahogy a Model O Wireless-nél, úgy a D Wireless-nél is rengeteg pozitív változással szembesülhetnek a játékosok. A cég fejlesztett a belső minőségellenőrzésén, melynek eredménye meg is látszódik az egéren. Az anyaghasználat, felépítés nagyon kellemesre sikerült, nem nyikorog, nyöszörög az egér. A sokat kritizált oldalsó gombok is több szinten javultak, nem lötyögnek, határozott kattintásérzettel rendelkeznek. A görgő sem nyikorog a használat során, bár ez általában később szokott kijönni a vezetékes modellnél.
A Glorious meglehetősen szűkszavú a szenzort illetően, így egy évvel a megjelenés után is, mely a Glorious BAMF Sensor nevet viseli. Az elérhető információk alapján nagy eséllyel egy PixArt 3370-es variánsról beszélhetünk. Ami biztos, hogy a szenzor kiváló, gyakorlatilag semmilyen körülmények között nem tudtuk kiakasztani. CS:GO, Valorant, Fortnite…bármilyen játékkal tesztelhettük, nem sikerült megfektetnünk, legyen szó bármelyik DPI fokozatról. Bár ezekkel a szenzorokkal még nincs olyan nagy tapasztalat, érdemes itt is 1800 DPI alatt tartanunk az értéket az esetlegesen megnövő jitter és a nem kívánt smoothing / input lag elkerülése érdekében.
A polling rate stabil volt végig vezetéknélküli módban is, sőt, a grafikonokat elnézve stabilabb is volt mint egy-egy vezetékes társa. Nagyobb rántásoknál sem volt probléma. A cég belső mérései alapján az egér késleltetése jobb, mint a Razer Viper Ultimate-nél tapasztalható késés. Így gyakorlatilag egy “tökéletes” vezetéknélküli élményt kapunk, nincs lag, nincs input delay vagy bármilyen érezhető különbség a vezetékes használathoz képest. A gyártó 71 órányi működést ígér egyetlen feltöltéssel, de ez nagyban függ a beállított polling rate-től, illetve, hogy mennyire tekertük fel a beállításokban az RGB effekteket és a fényerőt. A Model O Wireless hosszútávú és a D Wireless rövidtávú tapasztalatai alapján a fenti érték stimmel.
Itt is hozta az elvárt szintet az egér. A mellékelt [USB-A] – [USB-C] paracordhoz hasonló kábellel csatlakoztathatjuk a perifériát a számítógépünkhöz, ha épp teljesen lemerülőben lenne az akkumulátor. A paracordos megoldás lényege, hogy a kábel gumiburkolat (vagy gumi+szövet) helyett csak egy puhább szövetborítást kap, így a merevsége, illetve súlya fényéveket javul és kevésbé zavar minket a mindennapi használat során. Ez a gyári megoldás tökéletesen elegendő a felhasználók jelentős részének, főleg ha mellé pakolunk még egy mouse bungee-t is.
A tavaly megismert Glorious Core teszi szépen a dolgát ezúttal is, szinte havonta frissíti a gyártó, így biztos, hogy ha bármilyen hibát is tapasztalnánk, hamar reagál rá majd a cég. Gyakorlatilag bármit állíthatunk a segítségével:
A Glorious Model D Wireless-t október környékén megtalálhatod majd a Leet.hu webshopban is. Köszönjük a Glorious-nak, hogy a megjelenés előtt hetekkel kipróbálhattuk a perifériát!