Ezek a legjobb TV-k Xbox és PlayStation konzolokhoz
A konzolokhoz remek monitorokat is választhatunk, ám az kétségtelen, hogy a TV-k mellett érzik magukat a legjobban az Xbox és PlayStation modellek.
A konzolokhoz remek monitorokat is választhatunk, ám az kétségtelen, hogy a TV-k mellett érzik magukat a legjobban az Xbox és PlayStation modellek.
A konzolokhoz remek monitorokat is választhatunk, ám az kétségtelen, hogy a TV-k mellett érzik magukat a legjobban az Xbox és PlayStation modellek.
2024.11.28. – Az elmúlt hetekben végigpásztáztuk a monitoros kategóriát. A legjobb vagy legjobb ár-érték arányú PlayStation 5 és Xbox konzolokhoz optimális monitorokat kerestük, természetesen a budget kategóriát is számításba véve. Sokaknál csak a monitor opció, főleg, ha kevés a hely vagy egyszerűen csak nem akarnak annyit költeni, amennyibe manapság egy modern TV kerül. Ennek ellenére azonban a legtöbb ember fejében egyértelműen a konzol + TV kombináció él, nem véletlenül. Szerencsére az RTINGS csapata külön szekciót szentelt a TV készülékeknek is, ezúttal is több árkategóriára bontva. Nézzük is, hogy mely tévék közül érdemes szemezgetni, ha a legtöbbet szeretnénk kihozni a PlayStation és Xbox konzolokból.
A Samsung OLED tévéit senkinek nem kell bemutatni, melyekben a legmodernebb, QD-OLED panelek végzik a dolgukat. A 4K felbontás természetesen alap, de a 120 Hz-es képfrissítésről sem kell lemondani. Az input lag elképesztően alacsony, így akár kompetitív játszadozáshoz is befogható a megjelenítő. Ennek azonban komoly ára van, hiszen a 65 inches változat is az 500-600 ezer forintos árkategóriát karcolja.
Ha igazán világos helyre kerül a konzol, akkor nem biztos, hogy az OLED a legjobb választás. Ilyenkor jöhet képbe a MiniLED technológia és a VA panel. A MiniLED remek átmenetet képezhet az OLED és a sima háttérvilágítás között, miközben a fényereje sokkal jobb, mint az OLED tévéké. Természetesen a 120 Hz-ről és a VRR támogatásról szintén nem kell lemondani, a 4K felbontású tévék azonban hazánkban a millió forintos határt is átléphetik.
Az LG C4 szériája szintén az OLED technológiával hódít, ám a 48 inches változatát már 350 ezer forint környékén is beszerezhetjük hazánkban. A 4K felbontás, a magas fényerő és a 120 Hz már ebben az esetben is elvárt, ahogy az input lagtól sem kell félni. Remek arany középút lehet az LCD/IPS és a fentebb említett, QD-OLED Samsung tévé között.
A Hisense U7N szériájának 55 inches tagját már 250 ezer forint alatt is megkaparinthatjuk. Ezért cserébe már csak „VA” panelt kapunk, ám a 120/144 Hz és VRR támogatásról ezúttal sem kell lemondani. A kontraszt nem lesz olyan jó, mint egy OLED tévé esetében, de így sem lesz panasz játék közben. Az input lag és a panel válaszideje is remek, így kompetitív, online címek esetében sem szenvedünk el nagy hátrányt.
Ha még lejjebb merészkednél árban, akkor a TCL tévék sietnek a segítségedre. Itt már bizony le kell mondanod a 120 Hz-ről is, hiszen az a felsőbb kategória kiváltsága. Ennek ellenére a VA panel remekül teszi a dolgát, ám a kontraszton és a feketéken bizony már komoly csorba esik egy MiniLED vagy OLED megoldáshoz képest. Kompetitív címeknél már hátrány lehet a 4K@60Hz kombinációja, ám lassabb, single élményekhez tökéletes.
Ha 150 ezer forint alatt maradnál (a 43 inches modell esetében), akkor pedig a HiSense tévék sietnek a segítségedre. A 120 Hz már itt is csak álom, de az input lag itt is kellemes, ahogy a VRR támogatás is jól jöhet, ha 60 Hz alá esik egy-egy AAA játék. A kontraszt is hozza az átlagot, egyedül a fényes szobákban mondhat csődöt a VA panel.
PlayStation, Xbox, Nintendo, ahogy még nem láttad őket – Ilyenek a fejlesztői darabok