Teljesen ingyen játszhatsz a világ legdrágább játékával
Most aztán mindenki alaposan rápróbálhat a világ eddigi legtöbb pénzéből készülő játékára: ingyenesen játszható a Star Citizen.
Most aztán mindenki alaposan rápróbálhat a világ eddigi legtöbb pénzéből készülő játékára: ingyenesen játszható a Star Citizen.
Most aztán mindenki alaposan rápróbálhat a világ eddigi legtöbb pénzéből készülő játékára: ingyenesen játszható a Star Citizen.
2024.11.25. – Már rég bohózatba fordult a világ eddigi legdrágább játékának is kikiáltott Star Citizen életútja, hiszen az alapvetően többjátékos sci-finek idestova már 10 éve meg kellett volna jelennie, de még most, 2024-ben is fényévekre vagyunk az 1.0-ásnak is nevezhető kész, vagy egyáltalán problémamentesen játszható verziótól.
A legkülönösebb, hogy a Chris Roberts vezette Cloud Imperium Games voltaképp kizárólag a Concord-effektusnak köszönheti a működését, hogy játékfejlesztés címszó alatt mostanáig képes volt 730 millió dollárt elégetni; a Star Citizen ugyanis nagyrészt közösségi finanszírozásból, vagyis a játékosok pénzéből épülne-szépülne, legalábbis, ha az újabb, sokszor teljesen átgondolatlan funkciókkal nem rondítanának bele azokba, amik működnek. A játékosok olyan sok pénzzel szálltak bele az űrjáték elkészülésébe, hogy már nincs kiszállójuk, ahhoz előbb ugyanis el kellene ismerni, hogy a Star Citizen egy olyan pénzégető, ami sosem fog elkészülni – és rengetegen kénytelenek belátni önnön tévedésük tényét. Csodák persze történhetnek, 10 éve csak erre várnak – mindhiába.
De érdekeljen is bármiért a Star Citizen, az Aerospace Expo 2954 in-game esemény apropójából megejtett december 5-ig tartó ingyenes próbaidőszaknak így is, úgy is bír némi hírértékkel. Egyrészt kiváló katasztrófaturisztikai célpont, hiszen így első kézből lehet megcsodálni a világ legdrágább és egyik leghosszabb ideje készülő játékát. Másfelől pedig az sem kizárható, hogy a bizonyosan előforduló hibák, őrjítő bugok és átgondolatlan, kidolgozatlan mechanikák okán fellépő bosszúság ellenére is valaki jól szórakozik majd benne.
Jóllehet, aki hatalmas, gyakorlatilag végeérhetetlen űrfelfedezésre vágyna, az jobban teszi, ha inkább a No Man’s Sky-ban járja be az univerzumot. Igaz, az nincs ingyen. A Star Citizen ingyenes időszaka alatt kb. 150 űrhajót lehet kipróbálni – mézesmadzag gyanánt természetesen, hiszen jó részük amúgy fizetős, így akinek megtetszik valamelyik és a későbbiekben is szeretné annak fedélzetén átszelni a Tejútrendszert, már perkálnia kell – ami aztán megy is nyomban rá a 730 milliós pénzkupac tetejére.
Búcsúzóul pedig még nézd meg Alexander Zynx videóját is, mert nagyon tanulságos:
Ingyenes minden idők legnagyobb szerepjátékának felújított verziója