Mostantól még nehezebb lesz Counter-Strike 2 skineket lopni
A felhasználói figyelmetlenség nem ismer határokat, ám a Valve tovább nehezítené a Counter-Strike 2 és egyéb skinek ellopását.
A felhasználói figyelmetlenség nem ismer határokat, ám a Valve tovább nehezítené a Counter-Strike 2 és egyéb skinek ellopását.
A felhasználói figyelmetlenség nem ismer határokat, ám a Valve tovább nehezítené a Counter-Strike 2 és egyéb skinek ellopását.
2024.11.04. – Sokan már elfelejtették már, de a Counter-Strike: Global Offensive annak idején skinek nélkül rajtolt el. A korábbi CS játékokban is voltak már közösségi megoldások, ám a Valve mérnökei az akkori legújabb cím esetében nem elégedtek meg ennyivel. A játék megjelenése után nem sokkal startolt el az Arms Deal nevet viselő frissítés. Ebben debütált az első CS:GO láda, melyet még a fejlesztők állítottak össze. Azóta már a Counter-Strike közösség is besegít, jobbnál jobb alkotásokkal. Gyakorlatilag milliárd dolláros piac épült a CS:GO és CS2 játékok köré.
A Counter-Strike 2 a CS:GO helyére és nem pedig mellé érkezett, nem véletlenül. Csak így tudta megőrizni a Valve az összes addig kiadott skint és a játékosok raktárait. A skineket alap esetben a Steam Market felületén lehet eladni, ám az elmúlt évtizedben rengeteg külsős weboldal is segít a cserében vagy épp az eladásban. Ennek köszönhetően valós pénzben mérve is komoly értéket képviselhet egy-egy skin, a csalók pedig nem riadnak vissza semmitől.
A Valve az elmúlt időszakban rengeteg kisebb-nagyobb lépéssel próbálja megakadályozni a csalók dolgát. Sok esetben azonban még így is sikerülhet átverni a játékosokat, manapság a legtöbb csalás a Steam Guard gyengeségeit és a játékosok figyelmetlenségét használja ki. Úgy tűnik azonban, hogy a Valve november első napjaitól tovább nehezíti a rosszakaró felhasználók dolgát.
Valve has released a security update for the @Steam mobile app, preventing and combatting against account hijacks and fake scam websites that steal your skins.
Hopefully people actually read all the messages and save their accounts, great move! pic.twitter.com/P9z8JjrQWE
— killa (@killa) November 2, 2024
Gyanús bejelentkezés esetén a Steam Guard mostantól extra kérdéseket is feltehet. Megkérdezheti, hogy milyen platformról akarunk bejelentkezni, vagy épp azt, hogy melyik városhoz van közelebb az éppen aktuális tartózkodási helyünk. Amennyiben nem megfelelő válaszokat kap az alkalmazás, akkor letilthatja a bejelentkezést. Ez akkor jöhet jól, ha a megszerzett adatokkal célzottan a felhasználóval egy időben akarnak bejelentkezni a fiókba a csalók. Ilyenkor pedig könnyű a káros bejelentkezést megerősíteni, az eredeti helyett. Remélhetőleg ennek köszönhetően még ritkábbak lehetnek a Counter-Strike 2 vagy egyéb skinekkel kapcsolatos lopások, ám a felhasználói figyelmetlenség nem ismer határokat.