Csalók haza: Ezekben a játékokban a LEGJOBB az Anti-Cheat rendszer
Egy új tanulmány leleplezi az elképesztő bevételeket termelő csalóipart, és kiderült, hogy a csalóknak melyik játékokban van a legnehezebb dolguk.
Egy új tanulmány leleplezi az elképesztő bevételeket termelő csalóipart, és kiderült, hogy a csalóknak melyik játékokban van a legnehezebb dolguk.
Egy új tanulmány leleplezi az elképesztő bevételeket termelő csalóipart, és kiderült, hogy a csalóknak melyik játékokban van a legnehezebb dolguk.
2024.10.31. – Mindenki tudja, hogy az online multiplayer játékok világában nehéz az élet, leginkább az egyre nehezebben megállítható csalók miatt. A kiadók és fejlesztők persze mindent megtesznek, hogy kiszűrjék és bannolják a tisztességtelen játékosokat, amihez különböző anti-cheat rendszerek jöttek létre. Ezek hatékonyságáról persze megoszlanak a vélemények. Szerencsére nemrég született egy tanulmány, ami megadja a választ a nagy kérdésre: ezekben a játékokban a legjobb az anti-cheat.
A Birminghami Egyetem nemrég megosztott egy elég alapos tanulmányt, amiből kiderül, hogy melyik az a 11 játék, amelyikben a legjobb a csalásellenes rendszer. A lista élén a Valorant és a Fortnite áll. Az egyetem által készített tanulmány szerint a Riot és az Epic Games címei után a harmadik, negyedik és ötödik helyen a Battlefield 2042, a Rainbow Six Siege és a The Finals következik. A listán ott van még az Overwatch 2 (6.), az Apex Legends (7.), a Call of Duty: Warzone (8.), a Counter-Strike 2 (9.), a Team Fortress 2 (10.) és a Battlefield 1 (11.) is.
A lista élén a legjobb csalásellenes rendszerrel rendelkező játékok, lefele haladva pedig az egyre gyengébb védelemmel látható címek láthatók.
Mint látható, a tanulmány készítői a Valorantot dicsérik leginkább, ami átfogó védelmet nyújt a Vanguardon anti-cheat rendszerrel. A Riot Games rendszere nem mellesleg a League of Legends-ben is fut. A Fortnite is magas pontszámot kapott a kernel-szintű csalásellenes védelem miatt, ami alapos vizsgálatot végez a játékos számítógépén, több védelemi rendszerrel kombinálva, bár a tanulmány nem részletezte, hogy melyek ezek. A többi játék különböző okok miatt kapott alacsonyabb pontszámot, például rendszerhatékonyság, a bannolás ideje, reakcióidő és egyéb hiányosságok miatt. Ez a probléma például a Counter-Strike 2-nél és a Team Fortress 2- nél is, szóval a Valve játékai ezért kerültek a lista aljára.
A tanulmány nem csak az anti-cheat rendszereket vizsgálta, de rámutatott az egész csalóiparra is. A csalószoftverek eladásából becslések szerint évente összesen 12,8-73,2 millió dollárt termelnek. Az is kiderült, hogy a csalások folyamatosan fejlődnek, így az anti-cheat rendszer is egyre nagyobb költséget jelent a kiadóknak. Bár ez nem szűnteti meg teljesen a problémát, a stúdiók továbbra is aktívan dolgoznak azon, hogy megfelelő élményt nyújtsanak a játékosoknak.
Ilyen DDR5-ös memóriát érdemes választani az új Intel processzorok mellé