A Nintendo évek óta habzó szájjal üldözi az emulátorokat és azok fejlesztőit, ám most úgy fest, emellett ők maguk is erre a technológiára támaszkodnak.

2024.10.15. – Amikor előkerül az örökzöld téma, hogy PC-t, vagy konzolt vegyen az ember, előbbi kategória rajongói mindig azzal érvelnek, hogy az asztali gépek lényegében mindent tudnak. Ha elég erős vasat rakunk össze, akkor minden PC címet pörgethetünk rajtuk, valamint, ha a helyzet úgy hozza, akár konzol exkluzív játékokat is, persze ha megtaláljuk ehhez a megfelelő emulátort. A szépséghibája ennek a narratívának az, hogy az emulátorok nem hivatalos programok, ráadásul a legtöbb esetben kalózkodás mezsgyéjén jutnak ROM-okhoz – lényegében emulálható, például PlayStation, Nintendo Switch programokhoz – az emberek.

nintendo

Forrás: Ispazio

Olyan helyzetből van a legkevesebb, hogy valaki rendelkezik az adott játékkal és így „jogosan” használja a letöltött játékot a PC-jén is. Ráadásul a konzolkiadók épp azért gyártanak exkluzív játékokat, hogy növeljék a hardvereladásokat. Így tehát, ha valaki emulátorhoz nyúl, az a cégeknek egyáltalán nem kedvez anyagilag. A Nintendo is azoknak az óriáscégeknek a csoportját erősíti, ami igencsak nem szereti, ha szórakoznak a brandjeivel. Ott vannak példának okáért a rajongói Pokémon játékok, amiket úgy üldöz a japán vállalat és a Pokémon Company, mintha nem lenne holnap.

Most akkor mi a helyzet?

És gondolhatjátok, hogy ha a rajongói alkotások nem nyűgözik le a Nintendot, akkor mit szólnak az emulátorokhoz. Történetesen, ahol tudják „ütik-vágják” őket, többet is elkaszáltak az elmúlt hónapokban. A Nintendo of America például az év elején pert indított a Yuzu Switch emulátor leállítása céljából. Az internet népe ezért is akadt ki azon a videón, amit a hivatalos Nintendo Múzeumban készítettek…

 

Az említett felvételen ugyanis egy SNES kontroller leválasztása látható a hivatalos japán Nintendo Múzeumban, miközben egy ismerős „ding dong dun” hang hallatszik, ami a Windows USB eszköz leválasztásának jellegzetes hangja. Ez arra utal, hogy a múzeum egy Windows PC-n emulálja a SNES játékokat, például a Super Mario Worldöt, ami éles ellentétben áll a Nintendo szigorú emulátorellenes álláspontjával. – írja a témában a GS Plus.

Az internet népe képmutatásról beszél, s a Nintendo „boszorkányüldözését” csupán csak erőfitogtatásnak statuálják. Jól láthatóan az emulátoroknak van létjogosultságuk, pláne akkor, ha 25-30 éves konzolokról és játékokról van szó. Ám az, hogy még a hivatalos japán Nintendo Múzeumban is emulációra támaszkodnak, az szabályosan kínos.

Ezt olvastad már?

Már tölthető a PS1-es Harry Pottereket idéző totális agymenés demója

×