Ezek a legjobb, kompakt gamer billentyűzetek 2024 októberében
Manapság a gamer billentyűzetek felhozatala is kifejezetten sokszínű. Rengeteg, kompakt, 60%-os billentyűzetet találunk a piacon.
Manapság a gamer billentyűzetek felhozatala is kifejezetten sokszínű. Rengeteg, kompakt, 60%-os billentyűzetet találunk a piacon.
Manapság a gamer billentyűzetek felhozatala is kifejezetten sokszínű. Rengeteg, kompakt, 60%-os billentyűzetet találunk a piacon.
2024.10.09. – Manapság már remek helyzetben vannak a gamerek. Míg korábban jól meg kellett nézni, hogy milyen gamer periféria után nyúl az ember, 2024-re ez már sokat változott. Az alsó kategóriás egerek is remek szenzorokkal rendelkeznek, miközben az olcsó billentyűzeteknél is találkozhatunk már mechanikus kapcsolókkal. Szintén nem kiváltság a vezeték nélküli kapcsolat sem. Némi felárral még járnak a Wireless megoldások, ám messze nem luxustermékek, mint néhány éve. A bőség zavara azonban néha tényleg zavaró is tud lenni. Olyan sok, remek termék érhető el a piacon, hogy nehéz megtalálni az igazán kiemelkedő perifériákat. Ebben a bejegyzésben a játékosokra szabott, 60%-os gamer billentyűzeteket vesszük górcső alá a DigitalTrends és a saját tapasztalataink segítségével. A kompakt méretnek köszönhetően kis helyen is elférnek, miközben a játékokhoz szükséges billentyűkről sem kell lemondani.
A Razer Huntsman Mini Analog mindent tud, amit manapság egy gamer billentyűzeteknek tudnia kell. Az analóg, Hall-Effect kapcsolók segítségével a végletekig személyre szabható a periféria, miközben a szokásos alap funkciókról sem kell lemondani. Az RGB világítás ezen a szinten nem kérdés, a fekete szín mellett pedig a gyönyörű, fehér színben pompázó Mercury is elérhető.
A Keychron az utóbbi időkben szinte heti jelleggel ont ki magából billentyűzeteket. Várható volt, hogy előbb-utóbb a 60%-os, kompakt méretet is megcélozzák. A K12 nevet viselő modell remek minőséggel, vezeték nélküli 2.4 GHz és Bluetooth kapcsolattal és cserélhető kapcsolókkal várja a játékosokat. A késleltetése elmarad az igazán piacvezető megoldásoktól, ám a kompetitív játékokat leszámítva ez sehol sem okozhat hátrányt.
A 60%-os kialakítású gamer billentyűzet analóg kialakítású, úgynevezett HE, azaz Hall-Effect kapcsolókat használ. Ennek köszönhetően több extra tulajdonságnak is teret nyitott a gyártó. A billentyűzet képes érzékelni 0.1 és 4 mm között, hogy mennyire nyomtuk le az adott billentyűt. Ezt a kapcsolók alá beépített Hall szenzor és a kapcsolókba beépített mágnes segítségével határozza meg, gyakorlatilag a mágneses tér megváltozását alakítja át 0 és 100% közötti értékre. Ennek eredményeképp a végletekig személyre szabható a billentyűzet, ráadásul a dupla beviteltől sem kell tartani. Objektívan nézve ez a manapság kapható egyik legjobb gamer billentyűzet. Szintén kiemelhető az akár böngészőből is indítható szoftver, mely nem zabálja az erőforrásokat a konkurencia termékeivel ellentétben. Egyetlen hátránya, hogy hazánkban közvetlenül nem kapható, csak a gyártó weboldaláról érhető el. A billentyűzetet egyébként 2023 elején teszteltük is, ott is jelesre vizsgázott. Vezeték nélküli változatra azonban egy ideig még nem kell számítani.
A Wooting legnagyobb riválisa, hasonló specifikációkkal várja a játékosokat. Szintén Hall-Effect kapcsolókkal rendelkezik, így az abszolút top kategóriát képviseli a 60%-os billentyűzetek között. A szoftver talán egy fokkal fapadosabb, mint a Wootingnál, ám a teljesítményre itt sem lesz panasz. A legnagyobb előnye a Wootinghoz képest, hogy hazai boltokban is gond nélkül megtalálható, nem feltétlenül kell a gyártótól rendelni.
A fenti gamer billentyűzetek egyértelműen az 50-80 ezer forintos árkategóriát képviselik, de szerencsére van budget opciónk is. A 2024 októberében 27 ezer forint környékén vesztegetett Redragon Fizz Pro mindent tud, amit egy mai, kompakt billentyűzetnek tudnia kell. A kupakok alatt a cég saját mechanikus kapcsolói figyelnek, játékosoknak a linerális, azaz a megakadás nélküli kapcsolók azért jobban ajánlottak, ezért az esetben a „piros/RED” változatot érdemes választani. Ha valaki azonban szereti az írógép hangot, akkor a kék változatot is választhatja, köztes megoldásként pedig a barna is szóba jöhet. A billentyűzet 60%-os kialakítással operál, a kiosztás pedig magyar, mely igazán ritka manapság. Nem csak kábelen csatlakoztathatjuk a géphez, de ha akarjuk akkor a Bluetooth és a 2.4 GHz-es vezeték nélküli kapcsolat is opció lehet. Az utóbbi esetében a vezeték nélküli késés is teljesen elfogadható lehet, Bluetooth-t inkább csak irodai környezetben érdemes bevetni.
Megjelent a FARMING szimulátor, amiben Magyarországon is lehet nyomni, valós térképadatok alapján