A Counter-Strike továbbra sem tökéletes játék. Néha azonban nem a játék fejlesztőit kell okolni egy-egy hibajelenségért, anomáliáért.

2024.10.07. – A Counter-Strike 2 több mint egy éve, 2023 szeptemberében jelent meg. Ezt pedig egy közel fél éves tesztelési fázis előzte meg, így lassan már egy másfél éves címről beszélhetünk. Nem titok, hogy a Valve fejlesztői folyamatosan dolgoznak a játékon, ám a legutóbbi, október elején érkezett frissítés is inkább a skineket helyezte előtérbe, nem pedig a bugfixeket. Ennek ellenére azért érezhetően javultak az animációk, illetve a lövéseket is gyorsabban reagálja le a játék.

Videojáték -> Esport -> Fogadás. Tippelj meccsekre és nyerj az Unibeten kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés! Regisztrálj! (x)

A Counter-Strike 2 egy új módot vezetett be a lövések és a fontosabb történések lekövetésére. A Counter-Strike 2 lelkét a ticknél rövidebb frissítési ütem adja, ez a sub-tick. A szerver korábban diszkrét időintervallumokban (64 tick vagy 128 tick) értékelte ki a világot. A Counter-Strike 2 ticknél rövidebb frissítési architektúrájának köszönhetően a szerverek ismerik a pontos pillanatot, amikor a játékosok megkezdenek egy mozgást, leadnak egy lövést vagy gránátot dobnak. Ez papíron remekül hangzik, ám jelen pillanatban is rengeteg anomáliával találkozhatnak a játékosok. Sok esetben pedig lag-osnak érződik a cím még teljesen jó masina és internet mellett is.

A Valve fejlesztője egy fontos jelenségre hívta fel a Counter-Strike 2 játékosok figyelmét

Fletcher Dunn, a Counter-Strike 2 egyik fejlesztője egy rövidke, de annál tanulságosabb történetet osztott meg néhány napja. Elmondása szerint egy másik Valve dolgozó hibátlan internetkapcsolat és egy ütős PC ellenére is akadozós, lagos játékmenettel találkozott CS2-ben. Hamar kiderült azonban a hiba forrása. Ez pedig nem volt más, mint a közel 100 ezer forintos gamer router, illetve pontosabban annak néhány „extra” funkciója. Manapság sokszor találkozunk gamer módokkal vagy épp jól hangzó (pl. TPLinkél ilyen a Home-Care), extra védelmi vonalakkal  a drágább routerekben, ám ezek az esetek nagy részében több kárt okoznak, mint amennyit segítenek, főleg akkor, ha multiplayer játszadozás kerül szóba. Éppen ezért, ha a Counter-Strike 2 jó gép és internet ellenére sem úgy fut, ahogy illene, akkor érdemes megpróbálkozni az ilyen jellegű funkciók kikapcsolásával. Gyártóként eltérhet ezek elnevezése, érdemes mindenképp átlapozni a kézikönyvet a módosítások előtt. Az sem árthat, ha mentést készítesz a jelenlegi beállításokról, hogy pillanatok alatt vissza lehessen azokat tölteni, ha mégsem javulna a helyzet. Ebben szintén segít a kézikönyv.

Ezt olvastad már?

A Goku-napon megszavazták a legjobb Dragon Ball harcokat – az elsőn meg fogsz lepődni

×