Nem sokkal azután, hogy egy bennfentes szivárogtató konkrét adatokkal szolgált róla, az új Meta Quest kevert valóság headset előrendelhetővé vált.

2024.09.26. – A hivatalos leleplezés előtt osztotta meg a gaming ipari hírekben rendkívül jól értesült billbil-kun, hogy mennyiért és mikortól kapható a Meta legújabb kevert valóság szemüvege, a Meta Quest 3S. A jelek szerint nem kell majd többet fizetni érte, mint amennyi az előző széria nyitóára volt – kvázi olcsóbban érkezik, mint amennyibe egy emelt árú Meta Oculus Quest 2 jelenleg kerül (kb. 200.000 forint).

Forrás: Meta

A Dealabs cikke a bemutatónál kicsivel hamarabb beharangozta, hogy az új headsetet a napokban zajló Meta Connect keretében fogják megvillantani, aztán világszerte október 15-től válik elérhetővé. Ezt erősíti meg a hivatalos webáruház is, amely szerint a kézbesítés becsült dátuma 2024. október 16-a. A kiszivárgott információk között az ár is pontos jóslatnak bizonyult: abban az európai régióban, ahová mi is sorolhatjuk magunkat (magyarországi szállítás egyelőre nem szerepel az opciók között – a legközelebbi célpont Ausztria), 339,99 euróba vagyis kb. 135.000 forintba kerül 128 GB-os változat, míg a 256 GB-osért 449,99 eurót (nagyjából 178 ezer forintot) kell leperkálni.

Forrás: Meta

Mi van a Meta Quest 3S dobozában a pénzedért?

Ezért az összegért az új headset mellé ajándékba jár a Batman: Arkham Shadow teljes verziója, de a vásárlók ingyenes próbaidőszakot kapnak a Beat Saberhez, illetve az Onwardhoz is. A készülék kétszer gyorsabb GPU-t kapott, 8 GB RAM-mal kiegészítve a simább rendszerélményt. A felhasználók 1832×1920 pixel felbontásra számíthatnak mindkét Fresnel lencsén, amelyek háromféle távolságállítást tesznek lehetővé. Az átlagos akkumulátor üzemidő 2,5 óra, a vegyes valóság terén pedig már 4,5-szer jobb a felbontás az előző generációhoz képest, a látómező pedig 96° vízszintesen és 90° függőlegesen. A csomagban persze ott van két csuklópántos Touch Plus kontroller is, a hozzájuk való AA elemekkel.

Gábor János

És ezt láttad már?

Vajon tényleg egy szimulációban élünk? – A „valóság” csak egy Mátrix?

×