Így fut emulátoron a PS4 exkluzív nagyágyú Bloodborne
A Bloodborne az egyik legkedveltebb souls-like, amit valaha készítettek. Most már emulátoron is futtatható, ami sok PC-játékos álmát valóra válthatja.
A Bloodborne az egyik legkedveltebb souls-like, amit valaha készítettek. Most már emulátoron is futtatható, ami sok PC-játékos álmát valóra válthatja.
A Bloodborne az egyik legkedveltebb souls-like, amit valaha készítettek. Most már emulátoron is futtatható, ami sok PC-játékos álmát valóra válthatja.
2024.09.24. – A Bloodborne, a FromSoftware 2015-ös mesterműve, nem csupán egy újabb fejezet volt a souls-like játékok sorában, hanem a műfaj egyik meghatározó mérföldköve is. A játék brutális, ám gyönyörű világa, Yharnam, egyedülálló atmoszférával bír, ahol a viktoriánus gótika sötét árnyai találkoznak a véráztatta horrorral. A magányosan küzdő Vadász szerepébe bújva a játékosok a halál és őrület határán egyensúlyoznak, miközben egyre mélyebbre ásnak a titkokkal terhes városban.
A Bloodborne a souls-like műfaj lényegét, a kihívást és a feszült harcrendszert szinte tökélyre fejlesztette. A védekező hozzáállást háttérbe szorítva, a játék a gyors, agresszív támadásokra és a folyamatos mozgásra épített, ez a dinamika az egész műfaj jövőjére kihatott, hiszen sok souls-like cím átvette a harc ezen elemeit. S mindezt tette úgy a Bloodbourne, hogy közben megtartotta a precíz időzítést és a taktikázás fontosságát.
A történetmesélés terén is jelentős újítást hozott a játék. Az elbeszélés nem a hagyományos módon bontakozott ki, hanem rejtett információk, tárgyleírások és a környezet finom részletei révén rajzolódhatott ki szemünk előtt a sztori. Ez a narratív megközelítés a souls-like műfaj jellemzőjévé vált, mélyen bevonva a játékosokat a világ felfedezésébe és megértésébe. Talán csak az Elden Ring ment ilyen téren nagyobbat a Bloodborne-nál, viszont az alapkövet egyértelműen az utóbbi tette le.
Nem csoda hát, hogy kultikus magasságokba emelkedett az immáron 9 éves akció, ennek köszönhetően pedig még mindig nagyon sokan szeretnék kipróbálni. Ami viszont érdekes, hogy mind a mai napig csak és kizárólag PS4-en érhető el. Persze, ha megvan a PSN könyvtárunkban, bármikor letölthetjük a PS5-ünkre és játszhatunk vele, de ettől még sem egy Remastert, sem egy PC, vagy Xbox verziót nem kapott a játék. Így hát azoknak, akiknek az otthonukban csak PC áll rendelkezésre a játékra, marad az emuláció.
Erre pedig ott van a „shadPS4”, ami a napokban kapta meg legújabb, 0.3.0-ás verzióját. Ahogy a verziószám is sugallja, az emulátor még közel sincsen kész, de szépen lassan alakul, a különféle PS4 címek pedig egyre játszhatóbbak rajta. Többek között az előbb említett és közkedvelt Bloodborne, ami egy GTX 1050 TI-on például meglehetősen ronda grafikával, de stabilan futtatható már.
Sőt, a „kézi számítógépeknek” is emlegetett ROG Ally-on és Steam Decken is pörgethető, ám az optimalizáció miatt csupán csak pár FPS-sel. Valószínűleg a legtöbb háztartásban már erősebb vasak dolgoznak, mint ami egy GTX 1050 TI meghajtásához kell, így jó eséllyel a Bloodborne is jobb minőségben futhat nálatok, mint a fenti videóban. Egy biztos, egy próbát megér!
Már nem kell PSN a God of War Ragnarökhöz, de nem a Sony gondolta meg magát