A Marathon aligha lesz ingyenes - kiszivárgott, mennyiért adhatják
Úgy tűnik, hogy a Bungie következő nagy dobása, a Marathon nem a szokványos free-to-play modellben jelenik meg, ami nagy rizikó a Concord után.
Úgy tűnik, hogy a Bungie következő nagy dobása, a Marathon nem a szokványos free-to-play modellben jelenik meg, ami nagy rizikó a Concord után.
Úgy tűnik, hogy a Bungie következő nagy dobása, a Marathon nem a szokványos free-to-play modellben jelenik meg, ami nagy rizikó a Concord után.
2024.09.17. – A The Game Post több forrása szerint a Bungie komolyan fontolgatja egy új árazási stratégiát az új, PvP-alapú shooter esetében. A kiadó már több mint egy éve, 2023 májusában jelentette be a Marathon érkezését, ami hosszú idő után az első nem Destiny-címük lesz. Bár a gamer közösség nem fogadta egybehangzó lelkesedéssel, a projekt tartogathat egy csomó kellemes meglepetést is. Meg kellemetlent: például azt, hogy szakít más online multiplayer shooterek hagyományával és az alapjátékot nem ingyen, hanem pénzért kínálja majd. Innentől elég kétesélyes a sorsa: vagy bejön, mint a Helldivers 2-nek, vagy akkora kudarc lesz, mint a Concord.
Az ítélet nagyban múlik majd az árcédulán, amelyen több, egymástól független forrás szerint 40 dolláros (kb. 14.000 forintos) összeg fog szerepelni. Ezt egyre többen jelentik, annak ellenére, hogy a Concord is hasonló áron jelent meg, aztán mindössze két héttel később be kellett zárni. A kudarc oka persze nem csupán az árban keresendő. A Marathon fejlesztésében komolyan bízhatnak, ha pénzt terveznek kérni az alapjátékért. Azt már lehet tudni, hogy a kezdeti tervezési iránya megváltozott, miután Joe Ziegler átvette a projekt vezetését. Ahogy az IGN újságírója, Rebekah Valentine is megírta, a játék elmozdult a testreszabható karakterektől egy választható hőscsapat felé. Ez aggodalmat keltett mind az extraction shooter rajongói, mind pedig a szélesebb játékosbázis körében, akik
attól tartanak, hogy a cím túl közel kerül olyan hősalapú címekhez, mint a Valorant vagy az Overwatch.
Több forrás is megerősítette ugyanakkor, hogy a Marathon nem egy „hős-alapú” játék. A „hősök” itt valójában osztályok, amelyek mindegyike saját képességekkel és egy különleges, „speciális” képességgel rendelkezik. Az egyes osztályok játékmenete markánsan eltér egymástól, de az alapvető struktúra még mindig inkább a Escape from Tarkovra hasonlít, csak épp van benne egy „Bungie-csavar”. Jelenleg két pályáról lehet tudni: az egyik egy elhagyatott kolónián, egy bolygón, a másik a Marathon űrhajó fedélzetén játszódik.
Az elmúlt hónapokban a Bungie belső teszteléseket hajtott végre, streamerek és tartalomgyártók részvételével. Bár a visszajelzések többnyire pozitívak, a stúdió belső problémái szaporodnak. Úgy hírlik, a fejlesztők egyre inkább elégedetlenek a vezetőséggel és az utóbbi időben bevezetett változásokkal. Egy forrás szerint a játék „megéri” majd a 40 dolláros árat, és ezt hamarosan egy új előzetessel igyekeznek bebizonyítani. A Bungie különösen nagy figyelmet fordít a Marathon új játékélményére. A Destiny 2-t sokan bírálták azért, mert zavaros és nehéz volt. A Marathon esetében ezt szeretnék elkerülni, így már a kezdetektől arra koncentrálnak, hogy a játékosok könnyebben és gyorsabban eligazodjanak az első órákban, vagyis alacsonyabbra kerüljön a belépési küszöb.
Így festenek a valós helyszínek a posztapokaliptikus játékokban