Szemkápráztató lett a felturbózott Tom Clancy's Splinter Cell
Tom Clancynek számtalan ikonikus írása és karaktere van, ebbe a csoportba tartozik Sam Fisher is, aki a Splinter Cell-sztorik főszereplője.
Tom Clancynek számtalan ikonikus írása és karaktere van, ebbe a csoportba tartozik Sam Fisher is, aki a Splinter Cell-sztorik főszereplője.
Tom Clancynek számtalan ikonikus írása és karaktere van, ebbe a csoportba tartozik Sam Fisher is, aki a Splinter Cell-sztorik főszereplője.
2024.09.12. – A Tom Clancy’s Splinter Cell egy lopakodós akciójáték-sorozat, amit a Ubisoftnak köszönhetünk, pont úgy, mint a legtöbb másik Tom Clancy’s címet is. Az első játék 2002-ben jelent meg, a nagy sikere óta több folytatás és mellékág látott napvilágot.
A Splinter Cell sorozat középpontjában Sam Fisher, egy veterán titkos ügynök áll, aki az NSA (National Security Agency) különleges egységének, a Third Echelon-nak dolgozik. Fisher karakterét Michael Ironside kanadai színész szólaltatta meg az első hat játékban, majd később Eric Johnson vette át a szerepet. A játékok során Sam Fisher számos küldetést teljesít világszerte, amik a terrorizmus, kiberbűnözés és egyéb globális fenyegetések elhárítására irányulnak. A történetek gyakran politikai intrikákkal és váratlan fordulatokkal vannak tele, hűen követve Tom Clancy írásainak stílusát. A Splinter Cell sorozat játékmenete a lopakodásra és a diszkrét műveletekre helyezi a hangsúlyt. Sam Fisher különböző kütyüket és fegyvereket használ, hogy észrevétlenül hatoljon be ellenséges területekre és teljesítse küldetéseit. A sorozat nagy hatással volt a lopakodós játékok műfajára, és számos más cím inspirációját képezte.
És ha már inspiráció, mivel sokan nőttek fel Sam Fisher karakterét irányítva, így természetesen a nosztalgia-faktor is nagyon erős a Splinter Cell cím körül. Éppen ezért, ha mondjuk az ikonikus első részt emlegetjük, lehetséges, hogy az emlékünkben egy jól kinéző lopakodós akció villan be, ám az igazság az, hogy már sajnos a grafika meglehetősen idejét múlt. Ezért is jött most jól, hogy pár kreatív modder kicsit felturbózta a Tom Clancy’s Splinter Cellt. Sam Fisher első eljövetele nem hivatalos RTX frissítést kapott, ami hatalmasat lendít a játék hangulatán. Az RTX remixen még mindig dolgoznak a fejlesztői, de egy videót már láthatunk arról, hogy pontosan mire is lehet majd számítani:
A ray-tracing még egy 2002-es játékot is fel tud dobni, ám sajnos azt kell, hogy mondjam, ebben az esetben nem minden pillanatban éri el a kívánt hatást. A valóságos fényhatást szimuláló technológia a Splinter Cell esetében az igazán sötét jeleneteket beláthatatlanná teszi, ami akár komolyabb elakadásokhoz is vezethet. Persze ezért is kell külön kiemelni, hogy a mod még fejlesztés alatt áll, ezekre a gyermekbetegségekre valószínűleg maguk a fejlesztők is rájöttek már. Ettől függetlenül a projekt jól néz ki, remélhetőleg egyszer az egész játékhoz elkészül az RTX patch és új köntösben is átélhetjük Fisher első komolyabb küldetését.
Őrületes mérföldkövet ért el a Warhammer 40,000: Space Marine 2