Így gyorsíthatod fel a számítógéped betöltését a Microsoft szerint
A Microsoft nem sűrűn jelentkezik olyan bejegyzésekkel, melyek a rendszer finomhangolását mutatja be. Ezúttal azonban másképp tettek.
A Microsoft nem sűrűn jelentkezik olyan bejegyzésekkel, melyek a rendszer finomhangolását mutatja be. Ezúttal azonban másképp tettek.
A Microsoft nem sűrűn jelentkezik olyan bejegyzésekkel, melyek a rendszer finomhangolását mutatja be. Ezúttal azonban másképp tettek.
2024.09.11. – Volt egy időszak, amikor bizony a legjobb PC-k is viszonylag lassan bootoltak be. Nem a memória vagy a processzor nyers ereje volt kevés a Microsoft Windows-nak. Nemes egyszerűséggel a gépben található adattároló nem volt képes felvenni a lépést a többi komponenssel. Ez aztán az elmúlt években megváltozott, az SSD-k még akár nagyon régi gépekbe is új életet tudnak lehelni. Ha más nem, akkor az operációs rendszert és a legfontosabb programokat mindenképp érdemes SSD-re pakolni.
Igen ám, de az SSD-k ellenére is sűrűn találkozhatunk lassan betöltő gépekkel. Ezért azonban nem hardveres okok a felelősek az esetek jelentős részében. Nemes egyszerűséggel túl sok program indul el a Windows-zal, így bizony az erőforrásokat el kell osztani ezek között. Ide tartozhatnak a beépített Microsoft programok, a Steam, az Epic Games Store vagy épp a Discord és a Spotify is. A lista azonban végtelen, nagyban függ attól, hogy milyen alkalmazásokat tárolunk a gépen. Éppen ezért, maga a Microsoft létrehozott egy bejegyzést ezeknek a kiküszöbölésre. A TechSpot csapata szúrta a frissített bejegyzést, melyet meg is osztottak a közösséggel.
A Windows beállításaiban is megtaláljuk a programokat
A legegyszerűbb mód, hogy kiderítsük, mely alkalmazások lassítják a gépünket, az a Gépház felkeresése. Ez szerencsére nem egy bonyolult feladat.
A Windows feladatkezelője is hasznos lehet ilyen esetben
A Microsoft a Feladatkezelőben is lehetőséget ad arra, hogy a számítógéppel együtt elinduló programokat ellenőrizhessük:
A Feladatkezelő bemutatja, hogy az egyes alkalmazások milyen hatással vannak az indítási élményre:
Bár a fenti két megoldás sem komplex és az esetek nagy részében működnek. Előfordulhat, hogy egy program mégsem bukkan fel ezeken a felületeken. Ilyenkor kell bevetni a fájlkezelőt, ahol dedikáltan kutathatjuk a makacs alkalmazásokat.
Ekkor megnyílik egy Fájlkezelő ablak, amely az eszközön telepített összes alkalmazás listáját tartalmazza. Ezt hagyd nyitva. Majd ezt követően:
Ekkor megnyílik egy második Fájlkezelő ablak, amely azokat az alkalmazásokat tartalmazza, amelyek automatikusan elindulnak, amikor egy felhasználó bejelentkezik a gépbe.
A fenti három módszer segítségével már tényleg sokat segíthetünk a gépünk dolgán. A nem túl gyakran használt programokat érdemes eltávolítani az automatikus indítási listából. Ennek köszönhetően még az erősebb gépeken is sokat gyorsulhat a betöltési idő.
Videójátékban próbálhatjuk ki, hogy játszott az emberiség 3000 éve