Függetlenül attól, hogy híres gyerekjátékokat készít a Nintendo, nem feltétlenül a legbarátságosabb cég, pláne nem akkor, ha tartalomgyártásról van szó.

2024.09.03. – A Nintendo számára nem idegen terep, hogy szerzői jogi keresetet nyújtson be minden olyan tartalommal szemben, amiknek a tartalmával nem ért egyet. A cég „jó” hírnevet szerzett magának és jogi osztályának azzal, hogy sorban támadták be és lőtték le a jobbnál jobb rajongói játékokat és egyéb tartalmakat, amik alapjául egy Nintendo IP szolgált. (Még mindig fáj, hogy vesznie kellett a Pokémon: Phoenix Risingnak…)

nintendo

A Mario-ért felelős cég most ismét frissítette az online videó- ​​és képmegosztó platformokra vonatkozó játéktartalmi irányelveit, amelyeket a vállalat 2018-ban vezetett be, s azóta több változtatást is eszközölt rajta. Az irányelvek felvázolják a Nintendo összes jogát az IP-kkel kapcsolatban, ráadásul a legutóbbi változtatás feljogosítja a Nintendót arra, hogy örökre kitiltsa a felhasználókat, ha a Nintendo tulajdonát „törvénytelen, jogsértő, nem megfelelő” módon mutatják be.

Újabb szabályok

Ezzel az a probléma, hogy gyakorlatilag bárhogyan felfogható. Maga a megfogalmazás nem elég konkrét, s meglehetősen szubjektív. A vállalat ugyanis nemcsak azoknak a felhasználóját tilthatja, akik nem hivatalos játékokat és rajongói projekteket készítenek, hanem akár olyanokét is, akiknek a videóival, vagy közösségi médiatartalmaival nem értenek egyet. Ráadásul azt elnézve, hogy mekkora cég a Nintendo, akár a különféle streaming szolgáltatókra is hatást gyakorolhatnak, vagyis könnyen lehet, hogy a youtube, vagy twitch csatornáikkal is játszanak azok, akik kihúzzák a gyufát a japán óriáscégnél.

 

Videojáték -> Esport -> Fogadás. Tippelj meccsekre és nyerj az Unibeten kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés! Regisztrálj! (x)

A Nintendo az új szabályok további kifejtését kérő GYIK-ben felvázolta, hogy mostantól tilos minden olyan Nintendo IP-t tartalmazó tartalom, amelyet „adatbányászattal vagy más módszerekkel” szereztek be. Ez a pont külön a videós tartalomgyártóknak szól, akik közül többen az ilyen jellegű leakekre építették a karrierjüket.

Ez azt jelenti, hogy az alkotók innentől kezdve nem tudnak streamelni, vagy közzétenni a Nintendo IP-k kapcsán bányászott tartalmat, mivel a Nintendónak jogában áll szerzői jogi követelést benyújtani ezekkel szemben. Hogy ez az új módosítás hogyan változtatja meg a Nintendo-val kapcsolatos tartalomgyártást, még nem tudni, azonban az tény, hogy az alkotás „szabadsága és nyugalma” már „zavarja” majd a tartalomgyártókat.

Ezt olvastad már?

Sosem volt még ilyen jó áron AM5 foglalatos AMD processzor hazánkban

×