Szakértők arra vállalkoztak, hogy megnézzék, mennyire működik az a Youtube videó, ami elvileg a vízbe esett telefon hangszóróját teljesen kiszárítja.

2024.08.30. – Azok körében, akik számára nagyon fontos a telefon, az egyik legnagyobb rémálom, hogy egyszer valahogy vízbe esik. Ennek nem is olyan kicsi az esélye, főleg most nyáron, amikor a nagy meleg miatt mindenki vízközelbe megy. Persze otthon is simán előfordulhat, hogy a telefon egyszerűen beleesik a kádba, és indulhat a terv és a keresgélés, hogy hogyan lehetne kiszárítani, megmenteni? Az egyik régi, már-már klasszikus módszer, hogy rizsbe kell tenni, de ez már elavult dolog. Legalábbis mióta megjelent egy Youtube videó, ami azt állítja, hogy ha lejátszod a telóval, akkor a hang kiszárítja. De mennyire működik?

Tudtad, hogy az Unibeten Esport meccsekre is lehet fogadni? Most 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár, ha regisztrálsz! (x)

A különös videó

Nos, számos Youtube videó létezik már, ami azt mondja, hogy annak lejátszása bizony kiszárítja a telefont. Ezek a videók egyébként nagyon népszerűek, az egyik például, aminek az a címe, hogy „Sound To Remove Water From Phone Speaker (GUARANTEED)”, már több mint 45 millió megtekintésnél jár.

 

David Pierce, a The Verge munkatársa úgy döntött, hogy sok-sok telefonnal megnézi, mennyire van igaza a videónak. Pierce ezért összeállt az iFixit munkatársaival, hogy elvégezzék a teszteket. Kiválasztottak egy iPhone 13-at, egy Pixel 7 Pro-t, egy Pixel 3-at, valamint egy Nokia 7.1-et a kísérlethez, és mindegyiket egy percre UV-festékezett víz alá mártották. Ezután kivették a telefonokat, lejátszották az egyik YouTube videót, majd éjszakára kint hagyták a telefonokat.

Az iPhone hangszóróiból kijött a víz

Másnap a Pixel 7 Pro-t szinte teljesen száraznak találták, a Nokia 7.1 tönkrement, az iPhone 13 és a Pixel 3 pedig valahol a két állapot között lebegett. Valami működött, valami nem. Ezek a videók nyilván a hanggal, hangrobbanás révén szorítják ki a vizet a készülékből, így próbálva megmenteni azt. A kísérlet során kiderült, hogy a hangrobbanás kezdetben nyomott ki némi vizet a telefonokból, de csak a hangszóró területéről. Amikor az iPhone-t kinyitották, az UV-festék más részeken látható volt, ami azt jelenti, hogy a víz nem jött ki a telefon belsejéből.

Az Apple Watch amúgy rendelkezik egy külön funkcióval is, ami hang segítségével „űzi” ki a vizet a készülékből. Ez a funkció azonban nem érhető el iPhone-on, ami érthető is, mivel azon több lyuk és üreg van, ahová a víz bejuthat. Összefoglalva, ha a telefonod vizes lesz, a YouTube-on található videók egyikének lejátszása segíthet, de a legjobb megoldás még mindig az, ha eleve elkerülöd, hogy a telefonod vizes legyen.

Ezt láttad már?

MINDEN, amit tudnod kell a Star Wars Outlaws-ról, mielőtt egy forintot is elköltesz rá

×