Visszatérünk az irodába, ahol egy új őrült főnök várja az új munkavállalókat. Vadiúj szériával tér vissza a The Office!

2024.08.30. – Lehet velem vitatkozni, abszolút nyitott vagyok rá, csak nem érdemes. A brit és az amerikai The Office egyaránt – amit Magyarországon valami megmagyarázhatatlan oknál fogva Hivatalnak fordítottak, a világ egyik legjobb sorozata. És egy határozott pont került a mondat végére.

Bár azt el kell ismernem, hogy a két The Office-széria közel sem polkorrekt, a nézőben kifejezetten – és szándékosan – a kínosság (cringe) érzetét keltő humora sokaknál leverheti a nagymama vázáját a polcról, de mégis, hasonló magasságokba nem sok, de inkább egyetlen másik sorozat sem volt még képes érdemben felérni. De nem csoda: Rickey Gervais abszolút szabadjára engedte az összes őrült fantáziáját a brit verzióban, amiről nem gondoltuk, hogy lehet jobbat csinálni, de aztán jött Greg Daniels és Steve Carell, és többed magukkal mindent tromfoltak, amit korábban láttunk. Persze mindeközben a sorozat a maga különös módján nagyon is fontos témákat boncolgat, a karakterei pedig a cselekménnyel válnak egyre jobb emberré és kerülnek a nézőhöz is egyre közelebb.

Hogy ehhez a hatalmas nívóhoz képes lesz-e felnőni az október 18-án a Prime Video streaming szolgáltatás kínálatában rajtoló vadiúj The Office, az még nem eldöntetett, de az biztos, hogy nincs könnyű dolga Julie de Fina és Jackie van Beek alkotópárosnak. Az új széria azonban koncepciójában nem tér el a korábban jól bevált recepttől, vagyis nem ugyanazt a történetet röhöghetjük végig, hanem új helyszínen – Ausztráliában, egy teljesen új – ezúttal egy csomagolócégnél tevékenykedő – csapat munkanapjait láthatjuk a színfalak mögül, ál-dokumentarista stílusban.

Az új főszereplővel viszont haladnak a korral: a The Office történetének első női főkolomposához, azaz irodavezetőjéhez, Hannah Howardhoz lehet szerencsénk, akit a méltán híres komikus, Felicity Ward alakít. Az első évad mindösszesen 8 epizódból áll, ami a home office előnyei, de inkább a hátrányai, na meg a potenciális cégbezárás körül bonyolódik, amire mind-mind Hannah próbálja megtalálni a legjobb megoldást. A gond általában csak az, hogy ahogyan a Dunder Mifflin Scranton-i részlegének vezetőjének, úgy neki sincs ki mind a négy kereke.

Majd október végén emlékeztessen valaki, hogy egy ausztrál The Office kritikával adós vagyok, de őszintén szólva sok vizet akkor sem fog zavarni, ha netalántán nem sikerül túlságosan jól. A The Office-t ugyanis a világ számos országában adaptálták már, ha jól matekozok (sosem volt erősségem), akkor az ausztrál verzió sorban a tizenharmadik a sorban. Az eredeti és az amerikai verziókhoz viszont korszakos mestermű voltukban bármikor vissza lehet nyúlni, mert bár alaposan átalakultak az irodai körülmények, de a poénjai, a helyzetei, a fontos témái még ma is nagyon aktuálisak.

 


Bódi Dániel

Ezt is olvasd el:

30 kultikus sorozat a 2000-es évekből, amikre totál ráfüggtünk

×