Manapság már nem csak a felső gamer billentyűzet kategória kiváltsága a vezeték nélküli kapcsolat és a mechanikus kapcsolók.

2024.08.25. – Manapság bizony nem csak a PC-s komponensekből, de a gamer kiegészítőkből, perifériákból is brutális a választék. Gyakorlatilag csak a képzelet szab határt annak, hogy milyen egérrel vagy billentyűzettel egészíthetjük ki az amúgy sem szerény konfigurációkat. Volt időszak, amikor a mechanikus kapcsolók még kiváltságnak számítottak a gamerek körében, manapság azonban az abszolút alsó kategórián kívül minden gyártó rendelkezik ilyen billentyűzetekkel. Legyen szó, 100%-os, TKL vagy éppen 60%-os billentyűzetről, mindenki megtalálja a számára megfelelő megoldást.

Videojáték -> Esport -> Fogadás. Tippelj meccsekre és nyerj az Unibeten kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés! Regisztrálj! (x)

 

Nem titok, hogy a gamerek szeretik a minél kompaktabb billentyűzeteket. Ennek köszönhetően több hely marad az asztalon, így semmi sem állhat a lendületesebb egérrántások útjába. A legtöbb játékban ráadásul teljesen kiaknázatlanul figyel a numpad, így a hiánya sem okoz nehézségeket. Manapság roppant népszerűnek tekinthetjük a 60-65%-os méreteket is. Ezekről már hiányzik a F1-F12 sor is, tényleg csak a legfontosabb billentyűk kapnak helyet a periférián. Ennek ellenére egy megfelelő szoftverrel megtámogatva minden feladatot el tud látni az adott billentyűzet.

20 ezer forint alatt megkaparinthatjuk a Redragon ultrakompakt, mechanikus gamer billentyűzet

Redragon gamer billentyűzet

A Redragon neve a hazai felhasználóknak nem ismeretlen, hiszen a budget kategóriában mindig is favorit volt. A Redragon Fizz Pro mindent tud, amit egy mai, kompakt billentyűzetnek tudnia kell. A kupakok alatt a cég saját mechanikus kapcsolói figyelnek, játékosoknak a linerális, azaz a megakadás nélküli kapcsolók azért jobban ajánlottak, ezért az esetben a „piros” változatot érdemes választani. Ha valaki azonban szereti az írógép hangot, akkor a kék változatot is választhatja, köztes megoldásként pedig a barna is szóba jöhet. A billentyűzet 60%-os kialakítással operál, a kiosztás pedig magyar, mely igazán ritka manapság. Nem csak kábelen csatlakoztathatjuk a géphez, de ha akarjuk akkor a Bluetooth és a 2.4 GHz-es vezeték nélküli kapcsolat is opció lehet. Az utóbbi esetében a vezeték nélküli késés is teljesen elfogadható lehet, Bluetooth-t inkább csak irodai környezetben érdemes bevetni. A kötelező RGB megvilágítás sem maradhat el. A billentyűzet ezidáig 20 ezer forint felett mozgott, ám most két helyen is beszerezhető már 20 ezer forint alatt.

Az Fizz.hu kínálatában már 18 ezer forint alatt, egészen pontosan 17 490 forintért megvásárolható a billentyűzet, de akár még a MediaMarkt is opció lehet még 19 ezer forint alatt. 

FONTOS: A bejegyzésben szereplő akció a megjelenést megelőző napokban, órákban aktív volt, ám a megjelenést követően már akár perceken, órákon belül is megszűnhet. Előfordulhat azonban, hogy csak ideiglenes készlethiányról beszélhetünk, érdemes lehet később is ránézni a Fizz.hu vagy a MediaMarkt.hu oldalára. 

Ezt olvastad már?

Csili-vili, de miért szeretjük annyira az RGB-t? – Itt a magyarázat

×