Csoda: Megmenekült a bezárástól 2023 egyik legjobb játékát készítő stúdió
Elkészülhet a Hi-Fi Rush folytatása, miután a PUBG kiadója megmentette a Tango Gameworks-öt a Microsoft bezárásától.
Elkészülhet a Hi-Fi Rush folytatása, miután a PUBG kiadója megmentette a Tango Gameworks-öt a Microsoft bezárásától.
Elkészülhet a Hi-Fi Rush folytatása, miután a PUBG kiadója megmentette a Tango Gameworks-öt a Microsoft bezárásától.
2024.08.12. – Bár a játékiparban jelenleg egymást érik a stúdióbezárások, a 2023 egyik legjobb játékát szállító Tango Gameworks megszűnésének híre mégis döbbenetként hatott. A csapatot ugyanis a Microsoft a Bethesdával együtt vásárolta fel a komplett ZeniMax bekebelezésekor, akik a The Evil Within 2 után épp akkortájt készültek megjelentetni az egy évig PS5-exkluzív Ghostwire: Tokyót.
A Ghostwire exkluzivitásáról szóló szerződést ugyan még az akvizíció előtt kötötték a felek, de minden bizonnyal nem tett sok jót az egyébként is küszködő Xboxnak, hogy egy nem kevés pénzért megvásárolt stúdió első játéka a rivális kizárólagossága. 2023-ban aztán megjelenhetett a Microsoft konzolján is, sőt, még ugyanebben az évben a Tango leszállította az Xbox egyik, ha nem a legjobb konzolexkluzív játékát, a többszörösen díjnyertes Hi-Fi Rusht is – szóval mondhatni, hogy megtérült a befektetés, pláne azután, hogy a sikerjáték váratlanul PS-re is megjelent.
Ennek ellenére pár hete Phil Spencer és stábja érthetetlen módon úgy döntött, hogy az év egyik legrosszabb címét, a Redfallt összehányó Arkane Austin mellett a Shinji Mikami alapította Tango fejlesztőcsapatát is szélnek engedi. A sallangokat leszámítva indoklás nuku, de valószínűleg a Tango vesztét az Activision Blizzard játékipari rekordnak számító felvásárlása okozhatta, ami olyan költségekbe verte a redmondi óriást, amit a nullához közelítő konzoleladás semmiképp sem tud kompenzálni, ezért úgynevezett „költségracionalizálásba” kezdtek.
Árulkodó, hogy a Microsoftnál pontosan mekkora fejetlenség uralkodik, hogy a minap a PUBG kiadója, a KRAFTON bejelentette, hogy nemcsak megmentették a Tango Gameworks csapatát a megszűnéstől, de a Microsoft még az összes játékuk (The Evil Within, The Evil Within 2, Ghostwire: Tokyo) jogaitól is hajlandó volt megválni. A KRAFTON pedig nem szarakodott sokat, a felvásárlásról szóló bejelentésben egyúttal azt is leszögezték, hogy a stúdió elkészítheti a Hi-Fi Rush folytatását is.
Egy stúdió bezárása csak egy dolog. De, hogy a Microsoft hajlandó volt lemondani az összes – mindössze 3 évvel ezelőtt zsák pénzért megvásárolt – IP-ről, az azért döbbenetes. Főleg, mert a Microsoft jelenlegi legfőbb célja a Game Pass folyamatos frissen tartása, a kínálat feltöltése kisebb és nagyobb játékokkal, melyekért hajlandó előfizetni a játékos. Önszabotázs? Lehet. Mi viszont örülhetünk, hiszen a Tango és remekműveik végül megmenekültek, így pedig, még ha nem is holnap, de folytatódhat a Hi-Fi Rush, ami nem csak a tavalyi év, hanem az elmúlt 10-15 év egyik legegyedibb, legnagyszerűbb játéka.