21 év után bezárják a God of War és a Daxter egykori fejlesztőcsapatát
21 évnyi működés után bezárja kapuit az egykoron a God of War-on, a The Order: 1886-on és a Daxteren is dolgozó fejlesztőcsapat.
21 évnyi működés után bezárja kapuit az egykoron a God of War-on, a The Order: 1886-on és a Daxteren is dolgozó fejlesztőcsapat.
21 évnyi működés után bezárja kapuit az egykoron a God of War-on, a The Order: 1886-on és a Daxteren is dolgozó fejlesztőcsapat.
2024.08.07. – Bár 2023 és 2024 is egészen döbbenetes mértékű leépítés hullámot hozott a játékiparba, azt azért nem gondoltuk volna, hogy több patinás stúdióval leszünk szegényebbek. A Microsoft például nemrég azonnali hatállyal bezárta 2023 egyik legjobb játékát, a Hi-Fi Rusht készítő (és a The Evil Withint és a Ghostwire: Tokyo-t is fejlesztő) Tango Gameworks-öt, valamint a kifejezetten jól sikerült Prey rebootot (és a kevésbé szórakoztató Redfallt) szállító Arkane Austint, most pedig a Metánál végeznek ki egy roppant sikeres, több mint 20 éve működő gárdát:
A Ready at Dawn egy roppant tehetséges, egykori Blizzard és Naughty Dog fejlesztőkből álló csapat, aminek története 2003-ban vette kezdetét, miután megállapodtak a Sony-val, hogy kiemelkedő exkluzív játékokkal fogják kiszolgálni az akkor még csak tervezőasztalon létező PlayStation Portable kézikonzolt.
A gárda első játéka így a Jak and Daxter-széria 2006-os spin-offja, a Daxter volt, ami a kritikusok és a PSP-tulajok tetszését is elnyerte. Ezt követően azonnal neki is láttak az első PSP-s God of War, a Chains of Olympus fejlesztésének, ami mind grafikailag, mint játékmenet szempontjából is a kézikonzol egyik legjobb játéka és legnagyobb klasszikusává vált. Nem is volt kérdéses, hogy elkészítik Kratos második marokgépes istenmészárlását, a talán még az előzménynél is sokkal jobban sikerült God of War: Ghost of Spartát. Mivel mindkét játék minden tekintetben várakozásokon felül teljesített, a Sony úgy döntött, hogy PS3-ra is kiadja őket.
Akkor még nem sejtettük, hogy ez volt a Ready at Dawn fénykora: a stúdió ahelyett, hogy a PS Vitát látta volna el hasonlóan nagyszerű játékokkal, a PS4-re fejlesztett egy narratív akció-kalandjátékot, amivel remekül demonstrálhatják az akkor még újgenerációsnak számító konzol erejét. Ez lett a Gears of War-klónnak is csúfolt, történetét és világát tekintve abszolút egyedi és jól kidolgozott, máig hihetetlenül gyönyörű The Order: 1886, ami bár látványában valóban egy technológiai csúcstermék volt, de inkább egy interaktív film volt, semmint egy hagyományos videojáték.
Ezután a Sony is elengedte a Ready at Dawn kezét, akiket egy felemásra sikerült multiplatform játék után (Deformers – senki sem hallott róla) 2020-ban felvásárolt a Facebookot is üzemeltető Meta, hogy a továbbiakban az Oculus VR-fejeseket lássák el játékokkal. Ennek pedig maradéktalanul eleget is tettek, de úgy tűnik, hogy négy jól sikerült játék sem volt elég ahhoz, hogy indokolják a fenntartást: a Meta annak ellenére is bezárja a teljes stúdiót, hogy pár hete még büszkén jelentette be az Oculus Quest 3 fejesének várakozásokon felüli eladásait.
De sajnos nem csak a Tango, az Arkane és a Ready at Dawn csapata érintett a közelmúltbéli játékipari leépítéseknek és bezárásoknak. Júliusban a Sony a Bungie-nál épített le több mint 200 fejlesztőt, a hónapban korábban pedig a Mortal Kombatot egyengető NetherRealmtől küldtek el több tucat dolgozót – ahogyan történt júniusban a Ubisoft Toronto, a GameLoft Toronto, a Techland és az Avalanche csapatánál is. És messze még az év vége…
via – Android Central
A máig készült legjobb Rozsomák játékkal teljesen ingyen játszhatsz