Olyan realisztikus digitális embert mutatott be az Nvidia, hogy a feketeöves tech őrültek sem biztos, hogy elsőre megmondanák a különbséget.

2024.08.02. – Jamest, az első „digitális embert” az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang mutatta be, a SIGGRAPH 2024 tech konferencián. A ChatGPT és más AI modellekkel is együttműködő, illetve a GeForce RTX technológiák segítségével élethű és emberi érzelmeket imitálni képes figura

a ma létező talán legfejlettebb AI asszisztens, hanggal és ARCCAL.

Az RTX technológiák legújabb vívmányainak köszönhetően megvalósult James hatalmas előrelépés a szokásos szöveges alapú AI chatbotokhoz képest: Nvidia ACE technológiával épült, amit már a Computex 2024-en is láthattunk egy interaktív játékbemutató részeként. Csak most már virtuális asszisztens vagy ügyfélszolgálati képviselő szerepében tűnik fel. James az Nvidia NIM mikroszolgáltatásokon alapul – magyarázta Huang, megerősítve, hogy az RTX On vizuális felület kapcsolódhat olyan meglévő AI chatbotokhoz, mint például a ChatGPT, vagyis a digitális ember azt kommunikálhatja a felhasználó felé emberi arccal és hanggal, amit a nyelvi modell válaszol a kérdéseinkre. Valahogy úgy, ahogy Huang az előadáson bemutatta (30:38-nál):

Mire lesz jó az Nvidia digitális embere?

„Egy AI, amely beszél, szemkontaktust teremt és empatikusan animál” – foglalta össze a Nvidia-vezér, aki szerint a mostantól bármely fejlesztő „dönthet úgy, hogy a ChatGPT AI-ját csatlakoztatja a digitális emberhez, vagy a digitális emberét a Retrieval Augmented Generation (RAG) ügyfélszolgálati AI-hoz.”

„A digitális ember megjelenítő technológiája, amelyet gyönyörű arcok renderelésére hoztunk létre, valóban lenyűgöző”

fogalmazott Huang. „Az AI-val csevegünk – az generálja a szöveget, ami hanggá alakul és a szöveg alapú beszéd animálja az arcot. Az RTX útvonal-követés kezeli a digitális ember renderelését. Mindez már elérhető a fejlesztők számára.” A technológia nyílt forráskódú, akár különböző összetevőkre bontva, mint például a beszéd animációját kezelő Nvidia Audio2Face technológia, így most már csak idő kérdése, hogy az AI chatbotok különböző platformokon valósághű digitális emberekkel jelenjenek meg.

Gábor János

Ezt is olvasd el:

Sokan keverik, te ne tedd: ez a különbség az AI és a gépi tanulás között

×