Az Activision egy nyílt forráskódú adathalmazt tett közzé, amit a Call of Duty: Warzone egyik legjobb pályájából állítottak össze.

2024.07.31. – Emlékszel még azokra az időkre, amikor a Call of Duty Warzone a sokak által utált, mások által kedvelt Caldera pályán volt játszható? Nos, ez igazából már elég régen volt, így az Activision úgy gondolta, elérhetővé teszi a pálya bizonyos részeinek adatcsomagját, hogy bárki felhasználhassa, nem kereskedelmi célokra. Ez azt jelenti, hogy Caldera ugyan textúrák nélkül, de bárki számára letölthető az internetről.

Tudtad, hogy az Unibeten Esport meccsekre is lehet fogadni? Most 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár, ha regisztrálsz! (x)

Call of Duty – Caldera

Igen, a Caldera pálya „majdnem teljes” geometriája mostantól elérhető a GitHub oldalán. A 4 GB-os adathalmaz célja, hogy az alkotók a pályán ismerjék meg a fejlesztés rejtelmeit. Egyfajta AI-fejlesztési és oktatási céllal tették tehát elérhetővé, így akár a hobbifejlesztők is megismerhetik az Activision pályáján a világítást, vagy a játékbeli karakterek útvonalát, vagyis azt, hogy hogyan viselkednek a játékosok a mapon.

A Caldera már nem érhető el a Warzone-ban, de továbbra is az egyik legnagyobb és legösszetettebb map a Call of Duty franchise történetében, és egyben az első, ami nyílt forráskódú. Szóval ez nagyon ritka eset, de az Activision célja egyértelmű. A kiadó reméli, hogy az adatkészlet értékes forrás lesz az a képzésekben, valamint hogy támogatja az AI-fejlesztést.

„Ez a kezdeményezés az Activision elkötelezettségét képviseli az innováció és a növekedés iránt több területen, beleértve az AI-tanulást is, miközben a játékfejlesztés fejlődését is előmozdítja” – közölte a vállalat.

Caldera hatása

A Caldera nyílt forráskódú megjelenésének nagy hatása lehet, ami túlmutat a Call of Duty-n, sőt a videojáték-iparon is. A Disney Pixar technológiai vezetője szerint az adatkészlet „jelentős mérföldkövet jelent az iparág számára”.

„Az ilyen adatokkal az Activision a fejlesztők és a kutatók számára egyaránt lehetővé teszi, hogy a 3D renderelés és szimuláció új határait fedezzük fel, végső soron gazdagítva a kreatív folyamatot minden területen” – tette hozzá. Az Activision blogbejegyzésében azt írta, hogy az adathalmazt diákok, oktatók és szakemberek használhatják képzésre, bemutatókra és kísérletezésre. Ha te is szeretnél ránézni Calderára belülről, akkor hajrá!

Ez is érdekes:

Nehogy a szüleid előtt játszd: 10 PS játék, amit jobb, ha nem látnak

×