Új módon bünteti az Ad-Blocker használókat a YouTube
Folytatódik a YouTube kontra Ad-Blocker kálvária, most ismét a Google platformja csapott oda, méghozzá igencsak kellemetlen módon.
Folytatódik a YouTube kontra Ad-Blocker kálvária, most ismét a Google platformja csapott oda, méghozzá igencsak kellemetlen módon.
Folytatódik a YouTube kontra Ad-Blocker kálvária, most ismét a Google platformja csapott oda, méghozzá igencsak kellemetlen módon.
2024.07.28. – Folytatódik az Ad-Blocker, vagyis a reklámblokkoló programok használóinak és a YouTube-nak a kálváriája. Előbbi csoport határozottan azért dolgozik, hogy a lehető legegyszerűbben kerülje meg a Google platformjának reklámjait, utóbbi pedig értelemszerűen bevételt szeretne szerezni a felületen. A „küzdelem” történetében most új fejezet indult.
A YouTube folyamatosan fejleszti algoritmusait és technológiai megoldásait annak érdekében, hogy felismerje a reklámblokkolók használatát. Ha a rendszer észleli, hogy egy felhasználó Ad-Blockert használ, különböző módokon próbálhatja megakadályozni a videólejátszást. Amikor a YouTube érzékeli a reklámblokkoló használatát, figyelmeztetéseket jeleníthet meg a felhasználók számára, ezek arra ösztönzik a felhasználókat, hogy kapcsolják ki az Ad-Blockert, vagy iratkozzanak fel a YouTube Premium szolgáltatásra, amely reklámmentes élményt kínál. A Premium lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy reklámmentesen nézhessék a videókat, letölthessék azokat offline megtekintésre, valamint hozzáférjenek a YouTube Music szolgáltatáshoz. A YouTube Premium előfizetés egyben egy alternatív bevételi forrást jelent a platform számára, amivel ellensúlyozni lehet a reklámmentességet. Ha az egész YouTube előfizetéses lenne, nem kellene reklámokkal bajlódni, de mind tudjuk, hogy ez a hajó már jó ideje elment.
Az oldal fejlesztői folyamatosan fejlesztik a technikai hátteret is, hogy nehezebbé tegyék az Ad-Blockerek számára a reklámok blokkolását. Ez magában foglalja a dinamikus reklámkiszolgálást és az új reklámformátumok bevezetését, amelyek nehezebben azonosíthatók és blokkolhatók. Az egyik legújabb „vívmányuk” például a „fekete képernyő”, ami bizonyos Ad-Blocker felhasználók számára újonnan a reklámok helyett ugrik fel. A reklámblokkoló ugyan észleli, hogy reklám fog következni, de teljes mértékben nem tudja azt megkerülni, így a felhasználók a reklámok helyett több másodpercnyi fekete képernyőt kapnak cserébe. Mindez azután kezdett el megjelenni a platformon, hogy a YouTube elméletileg elkezdett kísérletezni egy újfajta reklámozási formával. Még ha nem is tökéletes, de az biztos, hogy sokaknak az idegeire fog menni.
Lassan már tényleg annyira kicsinyessé válik az Ad-Blockert használók és a YouTube küzdelme, hogy már tényleg egyszerűbb lenni havi 1-2 ezer forintot rászánni a reklámmentességre, pláne úgy, hogy mellé egy Spotify-szerű zeneplatform és egyéb extrák is járnak.
Hivatalos: Robert Downey Jr. visszatér az MCU-ba, de ezúttal GONOSZ karakterként