A CS skinek 2013-ban jelentek meg először a Steam felületén. Azóta gyakorlatilag milliárdos üzletág épült a virtuális fegyverek és tárgyak köré.

2024.07.24. – A Counter-Strike széria, a „CS”, mindig is előkelő helyet foglalt el az FPS játékok körében. A béta verziók is hatalmas sikernek örvendtek, de a végleges 1.6 és Source sem panaszkodhatott. A fejlesztők aztán a CS:GO megjelenése után emelték a tétet, legfőképp a 2013-as Arms Deal frissítéssel. Ebben kerültek bemutatásra az első Counter-Strike: GO skinek, melyeket még a Valve munkatársai rajzoltak. Később aztán inkább a Steam Workshop felületéről válogattak a közösség által feltöltött munkákból. Egy-egy skingyártó kellemesen meg is gazdagodhat, ha bekerül egy ládába az alkotása.

Videojáték -> Esport -> Fogadás. Tippelj meccsekre és nyerj az Unibeten kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés! Regisztrálj! (x)

A Counter-Strike skinek különlegessége, hogy cserélhetőek, eladhatóak. A Valve remek ökoszisztémát épített ki erre a Steamen belül, később pedig külsős oldalak is becsatlakoztak a buliba. A legolcsóbb skineket már néhány centért haza lehet vinni, de a felső limit akár az egymillió dollárt is átlépheti, melyet akár valós pénzbe is át lehet váltani. A Steam Market/Piac bizonyos összegben limitálva van, így az igazán értékes és ritka skinek csak a fentebb említett, külsős oldalakon cserélhetnek gazdát. Úgy tűnik azonban, hogy valaki hatalmas hibát véthetett.

Valaki a Steam Piac felületén adta el a CS ikonikus skinjét, az AWP Dragon Lore-t

Az AWP Dragon Lore skint talán azok is ismerik, akik ritkán játszanak a játékkal. Mindig is exkluzív és ritka tárgynak számított, melyet az idő múlása csak tovább emelt. Július 22-én valaki véletlenül vagy direkt (pl. feltörés miatt) felpakolt egy Field Tested állapotú AWP Dragon Lore-t a Steam marketre. Ráadásul mindössze 1 dollárt kért érte. A Counter-Strike 2 megjelenése után ennek a skinnek az ára is emelkedett, manapság 5800 dollárért, azaz több mint két millió forintért lehet lecsapni rá a külső piacokon. Hatalmas bakiról beszélhetünk tehát, hiszen a mostani eset előtt legutóbb 2019-ben került fel egy ilyen skin a piacra, azóta pedig csak külsős oldalakon cseréltek gazdát. Ez bizony egy kellemes, két millió forintos bukót jelent az eladónak, hiszen a market 1000 euró feletti limitjét sem használta ki. Remek kérdés, hogy mi ösztönözte erre a cselekedetre a Counter-Strike játékost, remélhetőleg hamarosan erre is választ kapunk.

Ezt olvastad már?

Három MAGYAR fejlesztő anomália-kereső játékkal jelentkezik, ezt tudja a Targeted -10 Days

×