Egészen fantasztikus újdonságokkal lép szintet a No Man's Sky
Újabb fantasztikus újdonságokkal lett egyre tökéletesebb játék a No Man’s Sky.
Újabb fantasztikus újdonságokkal lett egyre tökéletesebb játék a No Man’s Sky.
Újabb fantasztikus újdonságokkal lett egyre tökéletesebb játék a No Man’s Sky.
2024.07.18. – Döbbenetes, mit ki nem hozott a Hello Games csapata a No Man’s Sky-ból. Ezen mindig illik kellőképp meglepődni, hiszen nagyon kevés, de inkább egyetlen egy játék sem járt be olyan és akkora utat, mint amilyet és amekkorát a No Man’s Sky – amit ma már minden túlzás nélkül a valaha készült egyik legjobb és legtartalmasabb videojátékának is nevezhetünk.
A No Man’s Sky világa a 2016-os megjelenése óta épül-szépül, megannyi tartalommal és újdonsággal bővül, és nem igazán tűnik úgy, mintha Sean Murray és csapata lassítani szándékoznának a tempón. A végtelen felfedeznivalóval kecsegtető sci-fi ugyanis épp a minap kapta meg az 5.0-ás, Worlds Part I névre keresztelt frissítését, ami egészen eszméletlen dolgokat hozott. És, amikor az eszméletlen jelzőt pötyögtem, akkor nem a tőlem szokásos írói túlzás heve ragadott el: a No Man’s Sky óriási szintet lépett az update-et követően.
Például teljesen átalakították felhőket: a volumetrikus felhőrender minden korábbinál részletesebb, reaktívabb, ami a bolygók időjárási viszonyaival együtt változik. De nem maradt érintetlenül az égbolt sem, ami így leírva nem tűnik nagy változásnak, de amikor először tapasztaljuk, hogy bolygónként miként változik az ég színe nappal és éjszaka, na akkor le fog esni az állunk. Az éjszakai sötétségről már nem is beszélve, ami mostantól a különböző bolygók sajátosságaihoz mérten lehet egyre sötétebb és sötétebb.
Teljes mértékben átdolgozták a víz renderelését is, ami egészen fenomenálisan néz ki. A vízfelület, legyen az csak egy tó, tenger, vagy egy óceán egészen valósághűen reagál a környezeti és időjárási változásokra – mint a szél, vagy az eső, amit leginkább a víz mennyiségén, és a hullámok mozgásán vehetünk észre. Ez a leglátványosabb az óceánlepte planétákon lesz, ahol mostantól bárhol, bizony már a víz felszínén is leszállhatunk az űrhajónkkal. Mindemellett a víz színezeteit is kibővítették, így a környezetnek és az élővilágnak megfelelő árnyalató vizekben merülhetünk alá.
Szél: a szélrendszert is alaposan feltuningolták. Mostantól a bolygók légmozgása is valósághűbben működik, a szél elfújja a füstöt, felkavarja a ködöt, hatással van a víz hullámaira és a felhők mozgására, valamint iránynak és erősségnek megfelelően mozgatja a növényzetet.
Mindezek mellett a Hello Games irdatlan mennyiségű változót adott a No Man’s Sky szó szerint egy univerzum méretű univerzumába. Teljesen újfajta bolygókat fedezhetünk fel, melyeken sosem látott élőlényekkel találkozhatunk, de érkeztek új küldetések, új jutalmak, új receptek, új funkciók, de még egy tonna bugot is kigyomláltak. Mindezt pedig maga Sean Murray is bemutatja mozgás közben az alábbi videóban. Ami pedig még ennél is sokkal jobb, hogy idén még több hasonló frissítéssel számolhatunk.