Ezért nem találkozhatunk valódi fegyvernevekkel a Call of Duty-ban
A Call of Duty-sorozat jó ideje már kitalált neveket ad a fegyvereknek. Néhány kivétel akad csak, azok sem véletlenül kerültek a játékokba.
A Call of Duty-sorozat jó ideje már kitalált neveket ad a fegyvereknek. Néhány kivétel akad csak, azok sem véletlenül kerültek a játékokba.
A Call of Duty-sorozat jó ideje már kitalált neveket ad a fegyvereknek. Néhány kivétel akad csak, azok sem véletlenül kerültek a játékokba.
2024.07.02. –A Call of Duty: Modern Warfare III gyönyörűen integrálódott a korábbi kliensbe és a Warzone-ra. Ennek köszönhetően soha nem látott mértékű fegyverarzenál áll a játékosok rendelkezésére. Két cím játékszerei találkoznak a multiplayer és az ingyenes módban is, de a zombikat is ezzel irthatják a rajongók. Legyen szó SMG-ről, AR-ről, sörétesről vagy épp melee tárgyakról, szinte minden játékos megtalálhatja majd a játékstílusához passzoló fegyvert. A fejlesztők ráadásul a megjelenés után sem pihennek, minden szezonban bővül még 4-5 fegyverrel az aktuális felhozatal.
Az már biztos, hogy a Black Ops 6 sem fog szűkölködni a fegyverekben. A kiszivárgott listák ezúttal is 100 feletti számról szólnak. Az sem titok, hogy a Call of Duty: Black Ops 6 12 olyan fegyvert is magával hoz, mely eddig nem szerepelt egyik címben sem. Igen ám, de néhány kivételtől eltekintve nem igazán találkozhatunk valós fegyvernevekkel. Az M16 vagy a Kar98k mellett a többi játékszer egy hangzatos, ám a valóságban nem létező nevet kapott, miközben egyértelműen valódi fegyverekről mintázták azokat. Többekben felmerülhet a kérdés, hogy miért is van ez, szerencsére erre elég velős választ kaphatunk például a Reddit felületén.
Sandy Hook
2012. december 14-én tömeges lövöldözés történt az egyesült államokbeli Connecticut állambeli Newtownban, a Sandy Hook Általános Iskolában. Az elkövető, a 20 éves Adam Lanza 26 embert lőtt le. A mészárlásnál a Remington Arms Company, LLC által gyártott fegyvert használta. Ezeket a játékban egyébként SP-R platformként találhatjuk meg. Több mint 72 millió dollárra büntették a céget a nem megfelelő marketing miatt, mely az ítélet szerint fegyverek vásárlására és használatára biztatja a fiatalokat. Ebbe bizony az egyes videojátékok felületei is beletartoznak, a Call of Duty sem volt kivétel. Éppen ezért a fegyvergyártók egy ideje már nem szeretnék, ha valós néven szerepelnének a játékokban és egyéb felületeken.
Kaliforniában nem nehéz hozzájutni fegyverekhez
Kalifornia állam extra figyelmet szentel annak, hogy a fiatalok ne találkozhassanak fegyverekkel kapcsolatos reklámokkal. Ez a fenti, első okhoz hasonló lépésre kényszeríti nem csak a fegyverek gyártóit, hanem már a játékfejlesztőket is. A Call of Duty-ban szereplő fegyvernevek tökéletesen beleillenek a termékelhelyezés kategóriába. Ennek köszönhetően pedig hamar tiltás lehetne a vége, mely nem tenne túl jót egy ilyen népszerű játék megítélésének. Ez szintén remek okot adott arra, hogy kitalált nevekkel találkozhassunk a játékban.
Unleash the plague 🐀
Get this Legendary Chimera Blueprint and more in the Infectious Remedy Keep, available until 6/19 Call of Duty #WarzoneMobile pic.twitter.com/YZ4bmUAphi
— Call of Duty: Warzone Mobile (@WarzoneMobile) June 12, 2024
Talán ez a legkevésbé erős pont, ám az első két ok ismeretében érthető döntés a fejlesztők részéről. A Call of Duty fejlesztői saját fegyverplatformokat hoznak létre az egyes címekhez, melynek köszönhetően gyakorlatilag végtelen számú fegyverrel bővíthető így az aktuális Warzone és a Multiplayer cím. Nem kell aggódni a különleges Blueprintek miatt sem, hiszen a fegyverek valós nevei sehol sem bukkannak fel az igazán elborult, fenti videóban látható skineken sem, nem kell félniük sem a hatóság, sem az egyes fegyvergyártók esetleges támadásaitól. Ráadásul így az esetleges névhasználati jogokért sem kell fizetni egy centet sem.
Miért találkozhatunk akkor a valódi RPK, M4, M16 vagy épp Kar98k nevekkel akkor a játékban? Erre is egyszerű a válasz. Ezeket a fegyvereket átlagember még az Egyesült Államokban sem szerezheti be, így nem számít reklámnak az elhelyezésük a Call of Duty-ban vagy más játékokban. Több játékban a mai napig találkozhatunk még valós nevekkel, ide sorolhatjuk az ARMA vagy Insurgency címeket, ám ezek fejlesztését már jóval a fenti per és változások előtt elkezdték a fejlesztők vagy éppen nem foglalkoznak az USA törvényeivel, amit a Call of Duty-franchise értelemszerűen nem tehet meg.
Forrósodik a nyár: 10 játék, ami júliusban jön és kár lenne kihagyni