Kevesen tudják, de ebből a 9 sorozatból videojáték is készült
Ebből a 9 sikersorozatból valamiért játék is készült, de a legtöbb nem sült el valami jól. Szerencsére már alig emlékszik rájuk bárki.
Ebből a 9 sikersorozatból valamiért játék is készült, de a legtöbb nem sült el valami jól. Szerencsére már alig emlékszik rájuk bárki.
Ebből a 9 sikersorozatból valamiért játék is készült, de a legtöbb nem sült el valami jól. Szerencsére már alig emlékszik rájuk bárki.
Manapság inkább a videojátékokból készül sorozat, de nem volt ez mindig így. Volt idő, amikor éppen fordítva történt mindez: a jól teljesítő sorozatokból készítettek videojátékot, remélve, hogy az adaptációval meg tudják majd lovagolni a sikert. ezúttal ezekből szedtünk össze kilencet, amelyek létezéséről valószínűleg még csak nem is tudtál.
A 2000-es évek egyik legnagyobb slágere volt a 24, ami egészen újszerű módon közelítette meg az akkoriban elég népszerű krimi műfaját. Azt viszont már csak nagyon kevesen tudják, hogy 2006-ban PS2-re készült egy 24 játékadaptáció is, ami bár csak egy középszerű nézd a hátam lövölde volt, aminek a játékmenete is eléggé elavult volt már akkoriban, de a rajongók kifejezetten jó élményekkel állhattak fel előle. ennek oka, hogy maga a történet remek volt (még BAFTA-díjra is jelölték), a karaktereket pedig a valódi színészek szólaltatták meg.
A Gyilkos elmék szintén a 2000-es évek szülöttje, ami szintén rendhagyóan közelítette meg a krimi fogalmát. A sorozat végül akkora siker lett, hogy csak 15 évvel később, 2020-ban ért véget, ez idő alatt pedig még egy videojátékot is megélt. Bár ne tette volna.
A Gyilkos elmék-játék ugyanis egy katasztrofális hülyeség, egy teljesen irreleváns minijátékokkal teletűzdelt logikai kalandjáték lenne, de annak is borzalmasan gyatra. Bár néhányak szerint szórakoztató, én ezt nehezen hiszem, ezt még a 2012-es megjelenésekor is nemcsak kár volt elindítani, hanem még elkészíteni is.
A Született feleségeket szokás női thrillernek is nevezni, ez valójában egyáltalán nem igaz. A mézes-mázas felszín alatt ugyanis egy elég sötét pszicho-thriler lakozik, amit a mai napig bátran lehet bárkinek ajánlani. Nos, nem úgy, mint a belőle készült játékot, ami egészen konkrétan egy pofátlan The Sims-klón.
Hogy mégis kinek jutott eszébe az ABC vezetőségében egy ilyen játékkal még tovább mélyíteni a sorozat körüli sztereotípiát, azt nem tudni. A legelvetemültebb rajongókon túl nem sok örömöt találni ebben a cuccban, ami két évvel a The Sims 2 megjelenése után is csak egy bazári, átskinezett másolat érzetét kelti.
Lövésem sincs, hogy ez a sorozat mennyire volt népszerű Magyarországon, mert én is csak a lista összeállításakor bukkantam rá. Pedig elvileg a Comedy Central is nyomatta 2009-től kezdve, igaz eléggé megkésve, Amerikában ugyanis 8 évadot követően akkor már 10 éve befejeződött.
De igazából mindegy is, hogy a szitkom mekkorát ment itthon, a SNES-re készült játékról egészen biztosan lecsúszott az összes rajongó. Pedig ez egy érdekes és kellően egyedi program lett, ami ugyan nem sokban mutat újat a korszak akció-platformereihez képest, de a játékosok még akkor sem csalódtak benne nagyot, ha amúgy az alapanyagot még csak nem is ismerik.
A Lost volt a 2000-es évek legnagyobb sorozat sikere. Alig találtál embert, aki ne függött volna a repülőszerencsétlenség túlélőinek misztikus kalandján, így evidensnek tűnhetett, hogy a sikert meglovagolandó videojáték készüljön belőle.
Az adaptációt a Ubisoft készítette, aminek egyetlen szerencséje, hogy a sorozat írói is besegítettek a fejlesztésbe. A stáb azért döntött úgy, hogy inkább ők jegyezzék a játék sztoriját, mert azt akarták, hogy tökéletesen illeszkedjen a sorozatba, kvázi kiegészítve azt. Nos, végül ez lett a Lost: Via Domus egyetlen értékelhető része is, maga a program egy katasztrofális katyvasz lett. Kár érte, mert egyébként nem nézett ki olyan nagyon rosszul 2008-ban, illetve csak a történet miatt bőven volt benne potenciál.
A Szökés rögtön az első évaddal kultsorozattá vált, amit minden idők legjobbjai között emlegetnek. A Scofield tesók börtönből való szabadulásán milliók izgultak, és mivel a felütés és a szetting is ordított egy játékért, így végül megbíztak egy fejlesztőcsapatot az adaptálással.
A stúdió tulajdonképpen hasonlóban gondolkozott, mint amilyen a The Way Out is lett, annyi különbséggel, hogy a Prison Break: The Conspiracy végig a börtönben játszódik. A sorozat sejtelmes, nyomozós, összeesküvés-elméletes hangulatát is megpróbálták átültetni, majd egyszer csak tönkrement a feljesztőcég, és bezártak.
A projektet ezután egy egészen aprócska szlovén csapatnak passzolták le, ami 2010-ben fejezte be a játékot. Csak hát már megint minek? A Szökés-játék bár próbált újítani a sztoriban azzal, hogy nem Michaelt tette meg főhősének, de szinte semmi sem működött benne.
A Buffy, a vámpírok rémét talán senkinek nem kell bemutatni, hiszen a Bosszúállókat is összeterelő Joss Whedon a világ egyik legkultikusabb misztikus sorozatát alkotta meg benne. A Buffy-univerzum pedig tényleg adja magát egy játékhoz, és mivel a törzsközönség geek arcokból állt, így több is készült belőle.
Az első még csak egy sima oldalnézetes akció volt, míg a 2002-es azonos című Xbox-exkluzív adaptáció már pontosan olyan volt, amilyet a rajongók megérdemeltek. Egy külső nézetes tisztes akciójáték, ami nagyszerűen dolgozta fel az alapanyagot, de mivel csak a Microsoft új konzoljára jelent meg, sokan talán nem is játszottak vele. Ez pedig azért szomorú, mert tényleg egy kiváló játék lett. Egy évvel később jött is a következő Buffy-játék, ami bár hasonló receptre épült, és több platformra is megjelent, csak mérsékelt sikert ért el.
Hugh Laurie által megformált drogfüggő orvoszsenit nem sokaknak kell bemutatni, hiszen hazánkban is agyba-főbe sugározták a tévéadók. A játékot már annál inkább, ami hatalmas szerencse, mert elmondhatatlanul borzalmas. Nagyjából hasonlóra kell számítani, mint a Gyilkos elmék játéknál, vagyis az egész nem több egy csomó irreális hülyeséggel teletömött pénznyelőnél.
A Maffiózók volt az a tartalom, ami igazán beindította az HBO házon belüli sorozatgyártását, és nagyjából belőtte az elvárható minőséget is. A Trónok harca előtt szinte minden rekordot megdöntött, hihetetlen kritikai siker lett, és a nézők is imádták. Nyilván készült is belőle egy videojáték.
A The Sopranos: Road to Respect címre keresztelt játék azonban már messziről bűzlött. Egyrészt 2006-ban, pont az utolsó évad előtt jelent meg, de csak PS2-re, ami azért is érthetetlen, mert akkor érkezett a PS3, míg az Xbox 360 már egy éve piacon volt. Ennek megfelelően úgy is nézett ki: a korhoz képest borzalmasan. Másrészt egy olyan csapat csinálta, ami soha, egyetlen jó alkotást sem tudott felmutatni – sem előtte, sem utána. Sőt, a fejlesztők szinte csak összecsapott filmadaptációkat szállított, melyek többszöri ránézésre sem tűnnek pénznyelőnél többnek.
És bizony a Maffiózók-játék sem lett ennél sokkal több. A Road to Respect egy kezdetleges GTA-klón volt, autók, normális játékmenet, és élvezhető történet nélkül. Majdnem olyan, mint amilyen a The Godfather játékadaptáció lett, csak még annál is sokkal szörnyűbb. A Maffiózókból készült förmedvényt mindenki távolról csodálja csak!
Na és te tudsz még sorozatokból készült videojátékokat? Bővítsd a listát egy kommenttel!
Akarsz egy jót röhögni? Legyen 8: a legmerészebb vígjátékok 2000 óta