Minden idők egyik, ha nem a legjobb játékadaptációja lett a Fallout-sorozat
Nagyon úgy tűnik, hogy az Amazon Fallout sorozata messze túlteljesítette az elvárásokat, és egyben egy új mércét is állított a jövőbeli játékadaptációknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy az Amazon Fallout sorozata messze túlteljesítette az elvárásokat, és egyben egy új mércét is állított a jövőbeli játékadaptációknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy az Amazon Fallout sorozata messze túlteljesítette az elvárásokat, és egyben egy új mércét is állított a jövőbeli játékadaptációknak.
2024.04.10. – A címet olvasván valószínűleg sok Arcane-rajongó félrenyelte a nokedlit, szóval gyorsan szögezzük is le: az Arcane igazából nem egy játékadaptáció. Legalábbis nem a szó legszorosabb értelmében. Persze, egy videojáték, a League of Legends karaktereit használja, de mivel a játéknak – MOBA lévén – nincs különösebb története, vagy mondjuk olyan részletesen felépített világa, mint a The Last of Us-nak és a Falloutnak, ezért tulajdonképpen bármilyen, akár egy teljesen másik történetet is elmesélhetett volna, az is mindegy lenne. Az már csak hab volt a tortán, hogy az Arcane mindezt összművészetileg kifogástalan módon tette.
Na, mármost ezt azért is kellett rögtön az elején tisztázni, mert bár az Arcane tényleg az egyik legjobb a műfajában, de az Amazon sokkal nehezebb feladatot vállalt az április 11-én bemutatott Fallout-sorozatával. A poszt-apokaliptikus atompunk játéknak ugyanis rendkívül mély lore-ja ás világa van, ezért hiába mesél el a sorozat sosem látott vidékeken egy új történetet, annak tökéletesen illeszkednie kell az eredetibe is. Ugyanakkor dicséretes, hogy nem egy az egyben valamelyik játékot próbálják lustán újra felmondani a Fallouttal, hanem mer új utakra kanyarodni – szemben például a The Last of Us-szal, amiben hiába tarolta le az egész bolygót a gombajárvány, a sorozat alig tett hozzá valamit, igazából csak színészekkel báboztak el újra a játékot.
A Fallout-sorozat ezen a téren abszolút egyedülálló és merész, hasonlót csak animációs fronton láthattunk, mint amilyen például a Cyberpunk: Edgerunners, ami a CD Projekt RED alkotásának illusztris városában, Night City-ben játszódik, de vadiúj, rendkívül jól megírt karakterekkel és drámákkal a fókuszban. A Fallouton éppen emiatt sok áll: amennyiben jól sikerül, azzal utat nyithat a hasonló próbálkozásoknak, olyan filmeknek és sorozatoknak, melyek egy-egy jól ismert játék világát és szabályrendszerét használják újabb, önálló sztorik bemutatására. Ezzel pedig a kétfajta médium is szorosabban összefonódhat, akár egymás kiegészítői is lehetnének ahelyett, hogy megpróbálnák ugyanazokkal a szereplőkkel és cselekményekkel kiváltani egymást.
Ez pedig nagyon úgy tűnik, hogy sikerülni fog a Falloutnak, amit a nemzetközi szaksajtó nem győz magasztalni. Bár én még véleményt látatlanban aligha tudnék mondani (azzal majd egy hónap múlva), de a kritikai összesítő oldalakon egészen kiemelkedő képet kaphatunk az adaptációról, ami a cikk írásának pillanatában több tucat kritika után
A felsorolást viszont itt abba is hagynám, mert sok eltérő véleménnyel nem igazán találkozni. Persze akadnak, akik szerint közel sem sikerült ennyire jól a Fallout, de a túlnyomó többség meghajol Jonathan Nolan és Lisa Joy adaptációja előtt, ami követendő példát állít az összes filmesnek, akik videojátékokat terveznek feldolgozni. A Fallout tehát egy önállóan is létezni képes sorozat, ami kiválóan használja a játék világát arra, hogy egy teljesen új történetet meséljen a legrégebbi rajongóknak és a Falloutról korábban még sosem hallott nézőknek.
A Fallout 1. évada április 11-től teljes terjedelmében nézhető az Amazon Prime Video kínálatából – amiért mindösszesen csak 899 forintot kell fizetni per hó.
Miért van mellbimbója Batmannek a botrányosan rossz Batman és Robin filmben?