Ilyen lenne a Dragon Ball, ha a Studio Ghibli készítette volna
Ha valaha is elmélkedtél már azon, milyen is lenne egy Studio Ghibli által készített Dragon Ball, akkor ne tovább! Megmutatjuk!
Ha valaha is elmélkedtél már azon, milyen is lenne egy Studio Ghibli által készített Dragon Ball, akkor ne tovább! Megmutatjuk!
Ha valaha is elmélkedtél már azon, milyen is lenne egy Studio Ghibli által készített Dragon Ball, akkor ne tovább! Megmutatjuk!
2024.02.14. – Tudom-tudom, sok mindenkinek herótja van már a mesterséges intelligenciával generált képektől. De függetlenül attól, hogy ki mit gondolna a modern technológia ezen ágáról muszáj vele foglalkozni, hiszen nem kevés területre fog – vagy már férkőzött most be, kezdve a játékfejlesztéssel a grafikai tervezőmunkákon át egészen az animációs szakmáig.
A legtöbbről azonban az átlagember még csak nem is sejti, hogy AI bevonásával készült volna, sőt, aligha hinném, hogy a legtöbbeknek épp ez volna az utolsó szög, a kizáró és szakító tényező mondjuk egy játéksorozat, vagy egy híresebb animációs sorozat végleges abbahagyásához. Nem gondolom, hogy ha kiderülne mondjuk a következő Far Cry-ról, vagy Call of Duty-ról, hogy AI tervezést is felhasználtak benne majd kevesebben játszanák őket, ahogyan egészen biztosan egyetlen rajongót sem tántorítana el a Dragon Ball következő etapja, ha a részek gyártását megkönnyítendő AI képgenerátort is használnának az animátorok.
Így tehát felesleges is a hozzászólások közötti hiszti, miszerint már megint egy AI által készült képsorozatot mutatunk meg a Leet olvasóinak, pláne, ha éppen olyasvalamit tár elénk, amit emberi művészektől szinte teljesen biztosan sosem láthatunk majd. Legalábbis nem túl valószínű, hogy a Toei Animation valaha is összebútorozna a másik legendás japán animációs stúdióval, a Studio Ghiblivel csak azért, hogy megtudjuk, hogyan is néznének ki a kedvenc Dragon Ball szereplőink egy teljesen eltérő anime stílusban.
Fáj is kicsit miatta a szívünk. A különböző AI alkotók által generált képek ugyanis egészen pontosan megmutatják, milyen remekül állna a Dragon Ballnak a Chihiro szellemországban, a Totoro – A varázserdő titka, a Vándorló Palota, a Vadon hercegnője, vagy épp a Laputa – Az égi palota vizualitása. Az ilyen képzelt kollaborációkat legfeljebb ezért lehetne átkozni: egy olyan alternatív verziót mutatnak a kedvenc filmjeinkből, sorozatainkból – esetünkben animéinkből, melyeket sosem láthatunk később megvalósulni.
Nem mellesleg a képsorozat remek apropót is szolgáltat, hogy egy kicsit promózzuk a Ghibli legújabb alkotását, az „A fiú és a szürke gém” című animációs filmet, amelyet ugyan már csak nagyon kevés mozi és meglehetően ritkán vetít, de még lehet és érdemes rá jegyet váltani. Streaminges premierről egyelőre nem tudni, de a stúdió filmjei jellemzően a Netflixen kötnek ki, így hamarosan ott lesz érdemes keresni, ha a moziban nem sikerül megnézni. Tudom, nem egy Dragon Ball, de mindenképp érdemes időt szakítani rá.
A képek alapján te megnéznél egy Studio Ghibli-féle Dragon Ball rebootot?
Egy AI szerint így nézne ki a Star Wars és a Harry Potter rajzfilmként