Túl kevés CS2-ben az FPS-ed? - Ezt a komponenst cseréld először
A Counter-Strike 2 megjelenése óta félinformációk keringenek az interneten. A CS2 valóban többet használja a GPU, de a processzor sem mindegy.
A Counter-Strike 2 megjelenése óta félinformációk keringenek az interneten. A CS2 valóban többet használja a GPU, de a processzor sem mindegy.
A Counter-Strike 2 megjelenése óta félinformációk keringenek az interneten. A CS2 valóban többet használja a GPU, de a processzor sem mindegy.
2024.01.28. -A Counter-Strike rajongók évek óta vártak arra, hogy megújuljon a játék motorja. A Dota 2 már 2015-ben megkapta a Source 2 alapokat, ám a CS:GO átalakulására egészen 8 évig kellett várni. 2023 szeptemberében aztán hivatalosan is elrajtolt az új éra, immáron Counter-Strike 2 név alatt. Az azóta felmerült hibákról már többször is beszámoltunk az oldal hasábjain, ezúttal azonban a játékmotor lelkivilágába érdemes egy kis betekintést nyerni. Sokan úgy gondolták, hogy a Source 2-nek köszönhetően jóval kellemesebben futhat majd a játék, mint az korábban tette.
A fenti kijelentés valamilyen szinten igaz, hiszen egy megfelelő számítógépen a Source 2 sokkal jobban kiaknázhatja az erőforrásokat. A Valve-nak még rengeteg optimalizációt kell eszközölnie, mire „tökéletes” állapotokról beszélhetünk, ám a 0.1/1% FPS (drop) értékek egyértelműen jobbak, mint CS:GO-ban. Egyedül azok szenvedhetik, szenvedhették meg igazán a váltást, akik amúgy sem rendelkeztek túl combos masinával már az előző érában sem. Számukra valóban csak a több szintű komponens csere maradt opcióként. Felmerülhet azonban, hogy mi van azokkal, akik jelenleg egy közepesnek mondható gépet használnak és csak az egyik komponenst tudják fejleszteni.
Manapság egy Ryzen 3000, 5000 szériás vagy Intel 12.-14. generációs, 6 magos processzort tekinthetünk közepes erősségnek, a Steam statisztikák szerint is. Erre kiváló példa lehet a Ryzen 5 3600, az 5600 vagy épp az Intel i5-12400. Sokan azonban úgy gondolták félinformációk alapján, hogy a Source 2 motor egyáltalán nem támaszkodik annyira a CPU-ra, mint korábban.
If someone tells you @CounterStrike 2 is not CPU Intensive, they are completely wrong. Here is the benchmark that I did on my PC.
Literally less than 5% FPS boost on switching to a much better GPU. Reason? Bottlenecked by CPU.
📊Average FPS
GTX 1660 Ti – 351.8
RTX 4060 – 367.8… pic.twitter.com/Gg9j5dJj6M— Thour CS2 (@ThourCS2) January 27, 2024
Ez azonban egyértelműen hibás következtetés. A Counter-Strike széria továbbra is megkívánja a modern, gyors processzorokat, ám emellett sokkal jobban kihasználja a videokártyában rejlő erőt is. ThourCS a saját, i5-12400F processzorral felszerelt gépén prezentálta ezt. A GTX 1660 Ti -> RTX 4060 váltás alig pár FPS-t hozott a konyhára, miközben egy hasonló árkategóriájú CPU bővítés akár százas nagyságrendben is megemelte volna a képkockaszámot. Ha közepes videokártyával és processzorral rendelkezünk, akkor CS2 esetében megérheti először a processzort frissíteni, sokkal radikálisabb FPS emelkedést hozhat az, mint a VGA cseréje. Természetesen az átlagosnál gyengébb VGA esetében a videokártya cseréjét sem lehet elkerülni.
Régóta nem játszottak olyan kevesen a Counter-Strike-kal, mint most