8 csodálatos titok és utalás a Spider-Man 2-ben, amiket te is könnyen meglelhetsz
Összeszedtünk 8 egészen remek utalást, titkot, easter egget a Spider-Man 2-ből, melyeket nem csak könnyű, de érdemes is felkutatni.
Összeszedtünk 8 egészen remek utalást, titkot, easter egget a Spider-Man 2-ből, melyeket nem csak könnyű, de érdemes is felkutatni.
Összeszedtünk 8 egészen remek utalást, titkot, easter egget a Spider-Man 2-ből, melyeket nem csak könnyű, de érdemes is felkutatni.
Mindenkinek megvan az ujjal mutogatós pókmém, amit még az is ismer, aki még azt sem tudja, hogy az 1967-es animációs sorozatból eredeztethető. Azóta ezt a jelenetet több Pókemberben is reprodukálták már, legutóbb például az Irány a Pókverzum animációs csodában, előtte pedig a Marvel-filmunivezrumban lőtték el ezt a poént Andrew Garfield, Tom Holland és Tobey Maguire előadásában, amit a mozi közönsége óriási ovációval jutalmazott.
Ezt a poén természetesen a spider-Man 2-ből sem maradhatott ki, és mivel a két pókfej, Miles és Peter simán összefuthatnak egymással New York utcáin, még adja is magát a dolog. Ezt nem is nagyon rejtették el, egyszerűen csak oda kell menni a másik hőshöz, majd lenyomni az akciógombot, a többit pedig már intézik is a hálószövők.
Mert a fejlesztők között egészen biztosan találunk néhányat, akik New Yorkban legalább egy utalást elrejtettek a kedvenc zenészükről. A város egy pontján (az alábbi videóból megtudod, hogy pontosan hol) van egy utca és utcaszám, melyek nem igazán felelnek meg a valóságnak. Aki nem tudja, hogy mit kell keressen, az simán elhálóhintázhat mellette, a switiek viszont biztosan ujjongva mutogatnak a képernyőre, amikor meglátják a Cornelia Street nevét a 13-as szám mellett. Előbbi utcában Taylor Swift lakott sokáig, míg az utóbbi az énekesnő kedvenc száma.
Nincs Marvel Stan Lee nélkül. ezt jól tudja már mindenki, hiszen míg élt a mester, addig szinte az összes hozzá köthető szuperhősös produkcióban lenyomott egy általában vicces kameót, a 2018-ban bekövetkezett halála óta érthető módon már nem igen mosolyog vissza ránk a képernyőkről. Az Insomniac fejlesztői azonban kitaláltak egy fantasztikus módot arra, hogy Stan Lee-t beemeljék a játékukba: egy virtuális szobrot emeltek neki a digitális New York utcáin.
De nem Stan Lee az egyetlen elhunyt Marvel-ikon, akinek a fejlesztők örök emléket emeltek a játékban. A Marvel-filmuniverzum Fekete Párduca, Chadewick Boseman egy súlyos betegség miatt 2020-ban váratlanul életét veszítette. A film folytatása is az ő gyászáról és örökségéről szólt, és bár a Spider-Man 2 egy másik univerzumban játszódik, Miles karakterét irányítva mi is leróhatjuk a színész előtt a tiszteletünket.
Ehhez csak el kell látogatnunk a wakandai nagykövetség elé, majd megnyomni az akciógombot. Ez viszont Peterrel valamiért nem működik, az okát viszont nem ismerjük – de előfordulhat, hogy egy bug csupán.
Bár a játékokban egyelőre még nem tűntek fel Pókember legnagyobb szövetségesei, a Fantasztikusok, de az elrejtett utalás alapján már csak idő kérdése csupán, hogy találkozhassunk velük. A főhadiszállásuk legalábbis a Spider-Man 2 cselekménye alatt már javában épülget, amire Hell’s Kitchen környékén lengedezve még rá is bukkanhatunk. Ez persze még nem a kész Baxter Building, de fogadni mernék, hogy a következő etapra már teljes pompájában mászhatunk fel a tetejére.
Ez az utalás/easter egg annak ellenére hardcore szint, hogy viszonylag könnyű belebotlani. A Spiderbot küldetés legvégén egy naaaagyon ismerős portál fogad bennünket, aminek túloldalán egy ismeretlen, Delilah nevű nő várja hősünket.
Róla azt érdemes tudni, hogy eredetileg szerepelt volna a Pókverzumon átban, de végül a vágószobát nem élte túl – de egy mellékküldetés erejére szerepet kapott a játékban. Ő a Spider-Man 2099 világának egy veszélyes bérgyilkosa, aki többször is összebalhézott már…. Miguellel, azaz a jövőbeli pókfejjel. Vajon a pókverzum ide is begyűrűzik majd?
Pókember karaktere legelőször az 1962-es kizárólag Amerikában futott Amazing Fantasy 15. számában tűnt fel, bár akkoriban Stan Lee főnökei nem különösen bíztak a hálószövő sikerében. Azóta persze tudjuk, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhetett volna, hiszen Pókember a világ egyik, ha nem a leghíresebb és legimádottabb szuperhőse.
Lee mellett még a legendás művész, Steve Ditko is részt vett a karakter alakításában: együtt tervezték meg a hős kinézetét, illetve Ditko illusztrálta a legelső történeteket is. Az Amazing Fantasy borítója így vált ikonikussá, amelyet bizonyára mindenki jól ismer már: Pókember egyik kezében a hálóját markolja, a másik hóna alatt pedig egy embert szorongat.
A játékban a The Photo Help nevű mellékküldetés részeként ezt a képet láthatjuk többször is, de leginkább a Hírharsona címlapja miatt lehet különösen vicces. Szinte el sem téveszthetjük, de most már legalább azt is tudjuk, miért olyan érdekes.
Ez is a hardcore utalások egyike, ami a legnagyobb rajongókon kívül valószínűleg senkinek sem esett le. Az X-Menben Alison Blaire-t hívják Dazzlernek, aki bár nem egy gyenge szuperhős, a világ megmentése helyett inkább a saját popzenei karrierjére fókuszál. A játék egy Coney Islanden játszódó jelenete közben lehetünk figyelmesek egy „Dazzler’s Stage” nehezen eltéveszthető feliratra, ami teljesen egyértelműen Blaire-re utal.
Érdekesség, hogy nem most először sütnek el egy Dazzler-utalást Marvel-játékban: legutóbb a sokkal több figyelmet és sikert érdemlő Guardians of the Galaxy-ba rakták be, akkor Quill szobájának egy poszterén láthattuk.
Természetesen a Spider-Man 2-ben még ennél is jóval több elejtett és elrejtett utalás, titok és easter egg akad, ami csak a felfedezőjére vár, így javallott különösen nagyra nyitott szemmel lengedezni a felhőkarcolók között.