A Robloxban cserkészett be és rabolt el egy 11 éves kislányt egy 27 éves férfi
Megfelelő edukációval elkerülhető lett volna a szerencsére nem tragédiával végződő félelmetes helyzet.
Megfelelő edukációval elkerülhető lett volna a szerencsére nem tragédiával végződő félelmetes helyzet.
Megfelelő edukációval elkerülhető lett volna a szerencsére nem tragédiával végződő félelmetes helyzet.
2023.10.16. – Az online tér, legyen szó bármilyen közösségi oldalról, videómegosztóról, vagy akár videojátékról, ahol lehetőség van a másokkal történő interakcióra, különösen veszélyes hely tud lenni. Ezért is kiemelten fontos a digitális edukáció, amellyel – otthon vagy az iskolában – megtanítjuk a gyermekeinknek, hogy kivel és mit szabad megosztani, illetve adott helyzetben hogyan kell reagálnunk.
Ahogyan annak idején nekünk is elmagyarázták, hogy idegenekkel – pláne nem a gyanús flótásokkal – az utcán nem ildomos csevejbe bonyolódni, vagy hogy random autóba nem pattanunk csak úgy be a gyors hazajutás reményében, úgy nekünk is kötelességünk megtanítani a gyermekeinket, miképp kell a digitális térben élni-mozogni. Például nem adjuk meg a lakcímünket senkinek, nem pötyögjük be anyu-apu bankkártyáján található számokat senkinek, illetve nem beszélünk meg senkivel sem találkozót (egyébként felnőttként sem) bárki tudta nélkül.
Máskülönben az olyan emberek kezére játsszuk a gyerekeinket, mint a 27 éves Darius Matylewich, aki a Robloxban vadászott a 11 éves áldozatára. A New York Times beszámolója szerint 180 centi magas, több mint 200 kilós férfi a fiatal gyerekek körében különösen népszerű sandboxban cserkészte be az alig 11 éves kislányt, akit a New Jersey-i otthonából rabolt el szeptember 10-én.
Szerencsére a rendőrség hamar a kislány és az elrablója nyomára bukkant, akit 217 kilométerrel arrébb, a delfliusi Wilmington külvárosában találtak meg. A kislányon a beszámolók szerint nem találtak bántalmazásra utaló nyomokat. A férfit letartóztatták, és elsőfokú emberrablás és harmadfokú gyermekjólét veszélyeztetése miatt vádat emeltek ellene, melyekben ha bűnösnek találják, akkor akár 30 év letöltendő börtönbüntetést is kaphat.
Tanulság: teljesen ismeretlen emberekben online semmi szín alatt se bízzunk meg, a gyermekeinket pedig mihamarabb tanítsuk meg arra, mit és hogyan szabad csinálni és megosztani az online térben. Csak és kizárólag így kerülhetőek el az efféle, potenciálisan tragédiákban végződő helyzetek.
Melyik zsarolóvírus a leggyorsabb és legveszélyesebb a világon?