Készülj Google! - Saját keresőmotort fejleszt a Meta
Nem csak az embereknek, de saját magán is segíthet a Meta. Úgy tűnik, hogy a színfalak mögött már készül egy saját keresőmotor.
Nem csak az embereknek, de saját magán is segíthet a Meta. Úgy tűnik, hogy a színfalak mögött már készül egy saját keresőmotor.
Nem csak az embereknek, de saját magán is segíthet a Meta. Úgy tűnik, hogy a színfalak mögött már készül egy saját keresőmotor.
2024.10.29. – A Meta – korábbi nevén Facebook Inc. – egy amerikai technológiai vállalat, amit 2004-ben alapítottak. A cég legfőképpen a közösségi média, mesterséges intelligencia (AI), virtuális valóság (VR) és a „metaverzum-technológiák” fejlesztésével foglalkozik. A legismertebb termékei közé tartozik a Facebook, az Instagram, a WhatsApp és a Meta Quest, valamint az utóbbit kiszolgáló VR-eszközök. A vállalat célja, hogy az embereket digitálisan közelebb hozza egymáshoz, s új generációs online közösségi élményeket nyújtson, különösen az új AI és metaverzum fejlesztések révén.
Egy új jelentés szerint a Meta legalább nyolc hónapja indexeli („feltérképezi”) a webet. A célja egy saját keresőmotor létrehozása, amely integrálható lenne a Meta AI-ba, vagyis a saját mesterséges intelligenciájukba. Ez a fejlesztés alternatívát biztosítana a Google és a Microsoft keresőszolgáltatásaival szemben, csökkentve ezzel a vállalat függőségét versenytársainak szolgáltatásaitól.
A Meta már egy ideje használ olyan webes robotokat, amelyek a Facebook részeként a platformon megosztott linkek tartalmát és információit elemzik. Az új kereső azonban elsődlegesen AI-keresésre lenne használva, így az internet egészét le kellene térképeznie információszerzés és tréning céljából. A vállalat még nem hozta nyilvánosságra részletesen a keresőmotorra vonatkozó terveit, de nemrég többéves partnerséget kötött a Reuters-szel, hogy az AI chatbot kérdések megválaszolásakor használhassa őket forrásként és hivatkozhasson rájuk.
Azt nem tudni, hogy a Google, vagy a Microsoft jelenleg felszámít-e díjat a Meta számára a keresési szolgáltatások eléréséért, de emellett a cég egy másik oka a saját kereső fejlesztésére a redundancia megteremtése lehet. Ha valamilyen okból megszűnne a hozzáférés a Google, vagy a Bing szolgáltatásaihoz, nekik éppen kapóra jönne, ha a hoppon maradt felhasználók a Metát keresnék fel alternatívaként.
A vállalat mesterséges intelligenciája gyorsan növekszik, Mark Zuckerberg a szeptemberi Meta Connect eseményen elmondta, hogy a platformnak „majdnem” 500 millió havi aktív felhasználója van. S ráadásul mindezt úgy sikerült elérniük, hogy az EU nagyobb országainak piacára még be sem léptek.
Megújul az Xbox app PC-n – így könnyíti majd meg az életedet