Listázni kezdte a bunkókat a Twitch: más csatornáknak is szól róluk
A Twitch a tartalomgyártók keze alá teszi a piros gombot, és ha rányomják egy userre a beszólások miatt, akkor más twitchereknél is szól a csengő.
A Twitch a tartalomgyártók keze alá teszi a piros gombot, és ha rányomják egy userre a beszólások miatt, akkor más twitchereknél is szól a csengő.
A Twitch a tartalomgyártók keze alá teszi a piros gombot, és ha rányomják egy userre a beszólások miatt, akkor más twitchereknél is szól a csengő.
2023.09.17. – Szétmoderálhatják a hátsódat is a Twitch tartalomgyártói, ha nem tartod magad az oldalon elvárt viselkedési normákhoz. Elég pár rosszindulatú komment (bár várhatóan a folyamatosan toxikus emberek büntije lesz), és már tiltanak is ki.
A bannolás egy ideje nem csak a chathez való hozzáférésre vonatkozik.
A Patch Notes adásában bejelentett augusztusi fejlesztés azt is lehetővé teszi a streamereknek, hogy a csatornájuk tartalmai ne legyenek láthatóak a letiltottak számára. Legalábbis akkor, ha be vannak jelentkezve a saját fiókjukba. Ennek megkerülése nem egy agysebészet (log out), szóval továbbra is inkább jelzésnek jó a szemétkedő kommentelők ellen, akik, ha megfeszülnek se tudnak hozzászólást írni, de tovább nézelődhetnek.
Van két új módosítás, amivel még hatékonyabban lehet felvenni a harcot a trollok és gyülőletkeltők ellen. A csatornatiltás hatásköre azzal bővül, hogy mostantól nyilvántartásba, kvázi feketelistára is felkerülnek azok, akik problémás nézők / felhasználók. Ezt nem úgy kell elképzelned, mint egy adóslistát – ugyanis sokkal jobb annál. Nem nyilvánosan hozzáférhető névsor, de éppen ott fejti ki a hatását, ahol a legjobban kell: a többi streamer is tudomást szerez róla, hogyha troll kezd ólálkodni a csatornájuk közelében.
Mindez nem csak a streamereknek, hanem a közönségük azon (nagyobb) részének is jó, aki tartalmat nézni érkezett és nem azért, hogy valaki megalázza, vagy őt, vagy az adott kontentgyártót.
A Twitch Support X-csatorna közölte: a Shield Mode mostantól a Mod View része, így egy helyről, gyorsabban is elérhető védekezési lehetőséget ad a csatornatulajdonosoknak. De ez csak egy kis kozmetika a menüben. Ami igazán erős és hatékony fegyver a szemétkedő userek ellen, az a bannolásukról szóló információk megosztása a háttérben.
📝 Thanks to your feedback, we’re adding two moderation updates to make it easier to keep your community safe.
1⃣ Streamers can now opt to share their channel’s mod comments with channels they’re sharing ban info with, providing extra context on why they banned certain users. pic.twitter.com/WH6rjSVZgx
— Twitch Support (@TwitchSupport) September 14, 2023
„A közvetítők mostantól megoszthatják csatornájuk mod megjegyzéseit azokkal a csatornákkal, amelyeknek átadják a kitiltási információkat, így extra kontextust adhatnak arról, hogy miért tiltottak le bizonyos felhasználókat” – áll a Twitch közleményében. Ez nagyjából annyit jelent, hogy a szolgáltató segít egyfajta listázásban, amit azok szívnak meg, akik tényleg nem viselkednek. A tartalomgyártók rájuk csaphatják a jól megérdemelt bélyeget, és az ismerős csatornáknak jelezhetik, ki az, akire érdemes odafigyelni, ha náluk is megjelenik. A népszerű videós oldal megjegyzi: felhasználói visszajelzések alapján vezették be az újítást, azért, hogy „könnyítsék a közösség biztonságának megőrzését”.
A Twitchre is jön a „Sztori” és a „Shorts” funkció, hogy ne csak élő adást láss